Proces wydawniczy e-booka - Reklama ma spore znaczenie

Polacy niestety czytają raczej mało książek. Z jakiego powodu? Między innymi ze względu na fakt, że książki, przynajmniej jak na kieszeń zwyczajnego Kowalskiego, są bardzo kosztowne. Wobec tego, proces wydawniczy jest skomplikowany, gdyż wydawca musi mieć pewność, że docelowo wypuszczenie danej pozycji będzie dla niego korzystne i odnajdzie ona wielu koneserów na rynku.
książki
Autor: bdamon
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzisiaj świetnie radzi sobie niejedno wydawnictwo naukowe, gdyż tego rodzaju oferowane książki znajdują swoich odbiorców nie tylko wśród naukowców, ale też studentów czy uczniów przygotowujących się do egzaminów z określonych przedmiotów. Książki takiego rodzaju są też chętnie kupowane przez osoby, jakie interesują się określoną tematyką. Wydawnictwa naukowe specjalizują się także w konkretnych tematykach.

W wolnej chwili

Masz dosyć siedzenia w mieszkaniu przed TV? Wybierz się z rodziną na weekend do Poznania, a nie pożałujesz!

człowiek
Autor: Arek Olek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość z nas wielbi wyruszać na wakacje. Statystyki rosną każdego roku, co jest rzecz jasna rewelacyjną wiadomością dla społeczeństwa.


Jednym z podstawowych elementów procesu wydawania książki jest jej kosztorys wydawniczy, czyli określenie potencjalnych kosztów skorelowanych z wprowadzeniem pozycji na rynek. Obejmuje on przede wszystkim cenę druku książki (polecane), jaka jest zależna głównie od ilości stron czy jakości papieru. Wymagane jest również zaprojektowanie odpowiedniej okładki, a w przypadku wielu książek też ilustracji. Poza tym, wysokie koszty skorelowane są z reklamowaniem książki, w szczególności jeżeli jest to pierwsze dzieło pisarza, który nie jest popularny na rynku. Promocja ma duże znaczenie, ponieważ tylko w takim przypadku ewentualni konsumenci dowiedzą się, że książka w ogóle istnieje kompleksowy artykuł o ofercie na
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.