Powinno się sięgać do różnych książek

W jednym podręczniku umieszczone są jedne zagadnienia, a w innym zapisane jest coś zupełnie innego, albo dzieje się tak, że konkretne tematy są znacznie mocniej rozpisane. Dlatego jeżeli chcemy pogłębiać swoją wiedzę na dany temat należy się podpierać różnymi książkami oraz podręcznikami, gdyż tylko wówczas będziemy mogli sobie wyrobić różny punkt patrzenia na dane sprawy.

Albo uczymy się o wszystkim, albo o konkretnym zagadnieniu
Słowniki języków obcych
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Jeżeli uczymy się języka obcego, to najpierw uczymy się go ogólnie, a więc rozumiemy zasady dykcji, odmiany czasowników, gramatyki. Następnie poznajemy coraz więcej zwrotów, ale jednocześnie możemy się zadecydować na takie, które będą współgrały do większości sytuacji i na takie, które będą związane jedynie z jakąś dziedziną życia. Jeśli zrównamy ze sobą dwie książki Pawlikowska Beata Blondynka na językach Niemiecki i Melinda Tęcza Korepetycje domowe – Język niemiecki, to ma szanse się okazać, iż choć każda z nich opowiada o tym samym języku, to mimo wszystko odnajdziemy w nich inne zagadnienia. Na dodatek ma szanse również dziać się tak, że z jednej książki prościej będzie nam przyswoić jedną rzecz, a z drugiej dużo prościej spamiętamy coś innego.

Im więcej barw tym lepiej
dziecko w trakcie nauki
Autor: Luis Vidal
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czasami dziecko rozpoczyna się ciekawić własnym ciałem, a my czujemy się zagubieni, bo nie bardzo rozumiemy w jaki sposób mu je wyjaśnić, tak aby zrozumiało jak najwięcej oraz by równocześnie nie pomieszać mu na zbyt w głowie. Idealnie może się tutaj sprawdzić Hansen J.T. Anatomia Nettera do kolorowania, gdzie dziecko niejako poznaje swoją anatomię przez zabawę, przez co znacznie łatwiej będzie mu to wszystko załapać. A kiedy przy okazji dostrzeżemy, iż interesuje się kolorami, iż rysowanie spowoduje mu radość i chętnie w ten sposób spędza czas, to wspaniałym prezentem może się okazać Anna Starmer Jak dobierać kolory, dzięki której łatwiej przyjdzie mu załapanie, co warto zrobić, aby zaoszczędzić oczekiwany kolor, którego w tym momencie nie ma w zestawie (sprawdź książkę o dobieraniu kolorów).

Książki mogą być niesamowicie ciekawe
Nawet te książki, które powinny posłużyć do nauki mogą być fantastyczne oraz interesujące, mogą powodować, iż dziecko z większą ochotą będzie przystępowało do przyswajania świata oraz zdobywania coraz to lepszej wiedzy. To tylko od nas zależy, czy będziemy go do tego namawiać, kupując te najciekawsze książki.
2014-05-06 13:16:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.