Czy otwieranie coraz większej liczby księgarń internetowych zagraża księgarniom stacjonarnym?

Dużo kupujących zastanawia się czemu księgarnia internetowa w tak wielkim stopniu wypiera księgarnie lokalne. Otóż odpowiedź na to pytanie okazuje się być bardzo prosta. Trzeba albowiem przede wszystkim zwrócić czujność na fakt, że księgarnie w Internecie proponują swoim klientom bardziej atrakcyjniejsze ceny na kupno książek.
książki
Autor: burnbless
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dodatkowo nabywcy mogą liczyć na wiele zniżek i rabatów, które także nieco obniżają ceny. Wydaje się więc, że niska cena jest to podstawowy powód dla którego księgarnie w sieci okazują się być znacznie popularniejsze, niż te tradycyjne. Dla mnóstwa czytelników bowiem możliwość nabywania niedrogich książek ma szczególne znaczenie. Dodatkowo należałoby zwrócić uwagę na fakt, że niejednokrotnie ich wybór w księgarniach internetowych jest o wiele bardziej urozmajcony (poezja). Nie ulega zatem wątpliwości, że podaż wielu z nich wydaje się być po prostu atrakcyjniejsza.

Nie tylko z powodu mniejszych cen księgarnia internetowa w znamienny sposób wypiera te stacjonarne. Otóż jak się okazuje nastepnym powodem tego fenomenu jest znacznie większy asortyment wydawnictw właśnie w sieci, aniżeli w księgarniach stacjonarnych. Ma to ogromne znaczenie dla wielu czytelników, którzy poszukują wydawnictw specjalistycznych. Warto też zwrócić czujność na zjawisko, że księgarnie w sieci proponują swoim klientom możność szybkiego szukania książek za pomocą swych wyszukiwarek dostępnych na pierwszych stronach sklepu. To z kolei pozwala im na szybkie sprawdzanie dostępności egzemplarzu. Wszystkie te składniki w bardzo znaczący sposób oddziaływują na atrakcyjność księgarni internetowych. Wiele osób twierdzi, że kupuje książki tylko i wyłącznie w sieci.


W wolnej chwili

Ciekawe propozycje książkowe dla czytelnika w różnym wieku

przeglądanie książki
Autor: foam
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niektórym nieraz niesłusznie wydaje się że książki praktycznie wyszyły z mody i zostały kompletnie zastąpione telewizją i grami komputerowymi. Zagadnienie przedstawia się jednak trochę inaczej. Czytelnictwo choć nie jest za duże, sprzyja podwyższeniu prestiżu samej czynności, którą jest właśnie czytanie. Dzięki temu czytanie w jednych kręgach jest, a w innych ciągle jest jak również jeszcze lata będzie modne. Istnieją bowiem pewne poszczególne mocno sprecyzowane kwestie, jakie są ciężkie do przekazania inaczej, niż przez lekturę znakomitej lub również uznaje książki. Trzeba więc nieraz samemu zadawać sobie istotne oraz dość kluczowe (pod względem towarzyskim) pytanie co warto przeczytać, żeby mieć o czym konwersować ze znajomymi, rodziną, a także ze swoją dziewczyną.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.