<div style="text-align:justify">Jednym z wielu kłopotów producentów gier i filmów jest dobór odpowiedniej ścieżki muzycznej. Jak powszechnie wiadomo, żadna gra ani klip filmowy nie mogą się obejść bez audio w tle. Muzyka do reklamy i gry to kluczowa rzecz. Jakie istnieją metody pozyskania ścieżki audio do projektów?</div>
Jednym z wielu problemów producentów rozmaitych utworów filmowych lub komputerowych jest wybranie właściwej muzyki. Jak wszyscy wiemy, żadna gra ani klip filmowy nie mogą się obejść bez muzyki w tle. Muzyka do reklamy i gry to niezbędna kwestia. Jakie znamy metody znalezienia ścieżki audio do projektów?

Jednym ze sposobów rozwiązania tej kwestii jest wynajęcie zdolnych muzyków. Kapel chętnych do zaśpiewania utworów zapewne znajdzie się mnóstwo. Przeszkodą jest jak zawsze budżet. O ile w projekcie jest mało środków na takie zadanie, można opłacić mało znanego muzyka. Tylko w takiej sytuacji może się okazać, że dzieła nie będą porywające. Znani wykonawcy za swoje usługi zaś ściągają potężne pieniądze.

muzyka w royaltyfreeheaven

Źródło: http://www.morguefile.com/

Lekiem na te trudności może stać się music stock. Jest to specjalny portal internetowy, na którym wykonawcy prezentują swoje dzieła – możesz wyłożyć jeden raz żądaną kwotę pieniędzy, by wykorzystać coś do swoich projektów. Nie opłacasz tym samym wyłącznych praw do użytkowania, tylko zezwolenie do użycia w swoich zamierzeniach. Takie rozwiązanie jest szybsze i o bardziej ekonomiczne od zwykłych umów z zespołami muzycznymi.

Portale typu royalty music zazwyczaj posiadają komfortowy interfejs dla zalogowanych. W takich bazach muzycznych zgromadzone są tysiące kawałków, na szczęście na witrynach są sprawne wyszukiwarki. Przy użyciu skomplikowanych algorytmów można natychmiast namierzyć ciekawiący nas utwór. Poza tym zwykle są także dobrze pomyślane podziały na działy – np.muzyka do gier i reklam w royaltyfreeheaven, reklam itp..

Na zakończenie jeszcze parę słów do osób, które grają w zespole. Wygląda na to, że wyśmienitym pomysłem na promocję i uzyskanie pieniędzy z grania może być sprzedanie muzyki na portal muzyka do filmów. To oczywiste, iż wszyscy wokaliści śnią o występach dla wielkiej publiczności i bestsellerowych płytach, ale od czegoś trzeba rozpocząć. Rozsądnie jest zdecydować na taki deal, by zarobić środki na na przykład nowy sprzęt dla zespołu.