<div style="text-align:justify">Jak stwierdził dawniej Umberto Eco, kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Ta myśl włoskiego autora ma znaczne przełożenie na aktualną rzeczywistość. Niestety, wielu ludzi zdaje się nie spostrzegać roli, jaką aktualnie odgrywa książka. Na rynku działają wedle wielu bardziej nośne media, jak gazety, internet czy telewizja. Żaden przekaz jednak nie da nam tak wiele, ile czytelnikowi proponuje ciekawa książka z porządnie dopracowaną, ciekawą fabułą. Dłużące się jesienne wieczory z kocykiem, gorącą czekoladą i książką – kto z nas tego nie pragnie?</div>
Jak rzekł kiedyś Umberto Eco, kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Ta koncepcja włoskiego autora ma spore przełożenie na obecną rzeczywistość. Niestety, duża liczba ludzi zdaje się nie spostrzegać roli, jaką dziś odgrywa książka. Na rynku działają według wielu bardziej nośne media, jak gazety, sieć czy telewizja. Żaden przekaz jednak nie da nam tak wiele, ile czytelnikowi zapewnia interesująca książka z porządnie dopracowaną, ciekawą fabułą. Długie jesienne wieczory z kocykiem, gorącą czekoladą i książką – kto z nas tego nie lubi?

Jakiego typu książki możemy wyszukać obecnie na rynku księgarskim w kraju?
Dostępne obecnie w księgarniach stacjonarnych i w księgarniach w internecie książki są w niesamowicie korzystnych cenach. Dzięki temu w szczególnym stopniu poszerzyła się grupa docelowa. Kupujący cenią szczególnie jakość, to znaczy fabułę, opierającą się na określonych wydarzeniach. Powinna ona być oparta na takich wydarzeniach, aby zafascynować czytelnika i go bez reszty pochłonąć. Książka (np. Pamiętnik wiejskiego proboszcza) powinna być dobrym towarzyszem na każdą okazję. I w szczególności na długo pozostawać w pamięci. Do dobrej literatura zawsze chętnie się wraca.

Rynkowe propozycje znalezienia odpowiedniej książki?
Osoby czytające z systematycznością książki mają zapewnione, że ich życie nabierze kolorów oraz rozpędu. Oferty skierowane do zażartych czytelników różnią się między sobą znacznie, ale każdy, kto przyjaźni się z książką, postawi na znakomitą pozycję dla siebie. Książka to jest opcja zagłębienia się w inny, często lepszy świat. Nic tak nie pobudza naszej fantazji, która nierzadko przekłada się na nasze prawdziwe życie, jak właśnie odpowiednia fabuła!

Czym dziś zaskakuje rynek książkowy?
Nie możemy być społeczeństwem, które z roku na rok czyta jeszcze mniej. Interesująca książka to wcale nie jest nasz wróg, wręcz inaczej. Książka od dawna jest wyjątkowym towarzyszem nudnych podróży, co musimy docenić i przypominać sobie o niej raz na jakiś czas. Popularność [TAG=ebooki powoduje, że osoby odłączające się od wyścigu szczurów w najnowocześniejszych technologiach poszukują ciszy i pewnego rodzaju odskoczni właśnie w tradycyjnej lekturze.