<div style="text-align:justify">Polska jest tym krajem, w którym zasadniczo konsole, to pewnie zaskoczenie, nie są tak przesadnie popularne. Przynajmniej w porównaniu do UK, dalekiej Japonii bądź Stanów Zjednoczonych. Główna przyczyna "niechęci" sporej części polskiego społeczeństwa do konsol do gier to naturalnie niedobór kasy.</div>
Polska jest takim państwem, w którym generalnie konsole, to pewnie zaskoczenie, nie są aż tak bardzo popularne. No przynajmniej w porównaniu do Wielkiej Brytanii, dalekiej Japonii bądź USA. Najistotniejsza przyczyna „niechęci” sporej części naszego społeczeństwa do konsoli to oczywiście niedobór pieniędzy.

Xbox One

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak na szczęście wraz ze względnie szybkim wzrostem zamożności znaczącej części Polaków trudno nie odkryć, że najzwyczajniej nareszcie konsole są coraz popularniejsze. Ciągle nie można powiedzieć, iż to bardzo liczna społeczność, lecz chociażby wyniki sprzedaży gier konsolowych bardzo dobrze pokazują, że jeśli brać w rachubę rynek w Polsce, jest on w tendencji wzrastającej.

A poza tym, w żadnym przypadku nie możemy zapominać, iż w jakimś tam stopniu błyskawiczna popularyzacja laptopów sprawiła, że gracze, którzy wcześniej tylko grali na stacjonarce, musieli przejść na na przykład Playstation czy Xboxa. Niby i na laptopie można grać, lecz ciężko rzec, iż to za bardzo wygodne. Sporo bardziej komfortowa jest bez żadnego cienia wątpliwości konsola. Ten człowiek, który wymyślił pierwszą konsolę jest wielkim wirtuozem, co do tego miłośnicy grania na konsoli nie miewają wątpliwości.

Często realia są takie, że jeśli chcemy kupić sobie konsolę, na nieszczęście tak jakby uświadamiamy sobie, iż najzwyczajniej w świecie nie posiadamy za dużej ilości kasy. Wiadomo: Konsole do gier (zobacz konsole do gier na ), choć świetne, nie należą do bardzo tanich. Co zatem może zrobić zawzięty osobnik, który najzwyczajniej w świecie nie chce zrezygnować z marzenia o zakupieniu sobie konsoli do gier? Świetna jest szczególnie wizyta w serwisie aukcyjnym. Aukcje (platforma logintrade) to aktualnie praktycznie gwarancja atrakcyjnych cen. To znaczy nie we wszystkich przypadkach jest tak dobrze, lecz wystarczy porozglądać się.

Nawet używana konsola do gier wcale nie jest słabym zakupem. Bardzo często konsola jest jak niemalże nowa – ma na przykład 4 lata, lecz gdybyśmy tego nie wiedzieli, zapewne sądzilibyśmy, że dopiero kilka miesięcy temu wyszła ze sprzedaży. Zatem przyczyńmy się do jeszcze większego wzrostu sprzedaży konsoli do gier na terenie naszego kraju!