<div style="text-align:justify">Rowery hotelu Radisson Blu są niebieskie, typu miejskiego z naklejonym charakterystycznym logo na ramie i kołach.</div>
ulica

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Kraków jest miastem, które przyciąga turystów ze względu na niesamowite zabytki oraz piękne i ciekawe okolice. Można je zwiedzać na wiele sposobów, jednak najbardziej niezawodnym są… rowery.

Nie posiadasz pewności, jeśli chodzi o prezentowane zagadnienie? To patrz szczegóły (https://jadenapodlasie.pl/oferty/kuchnia/bary), a z pewnością dowiesz się większą ilość danych na prezentowany wątek.

Dlatego w tym sezonie Radisson Blu Kraków bezpłatnie udostępnia je swoim gościom.

Rowery hotelu Radisson Blu są niebieskie, typu miejskiego z naklejonym charakterystycznym logo na ramie i kołach. Gości hotelowych ich wypożyczenie nic nie kosztuje. Co można dzięki nim zwiedzić? Absolutnie całe miasto!

rower

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu

Z rogu ulic Zwierzynieckiej i Staszewskiego gdzie mieści się hotel, najbliżej jest na krakowskie Planty – wystarczy przejść na drugą stronę drogi. Można je okrążyć zwiedzając w ten sposób najciekawsze miejsca miasta, w tym Rynek Główny i urokliwe uliczki starego Krakowa. Łatwo dotrzeć stąd w okolice Zamku Królewskiego na Wawelu i Smoczej Jamy – dla będących tutaj po raz pierwszy (jeśli tacy jeszcze są!) to konieczny punkt programu zwiedzania.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem hotele legnica odnajdziesz ciekawe dane, które Cię wciągną.

Pod zamkiem w obydwie strony, na obu brzegach Wisły, rozciąga się jedna z najlepszych i najciekawszych tras rowerowo-spacerowych Krakowa. W jedną stronę droga ta mija klasztor Norbertanek oraz podmiejski park linowy i wiedzie aż do opactwa Benedyktynów w Tyńcu. To propozycja dla nieco bardziej wytrwałych rowerzystów. W drugą stronę natkniemy się na ciekawy relikt PRL-u – hotel Forum, plażę nad Wisłą i malownicze Podgórze po jednej stronie rzeki oraz okolice zabytkowych uliczek krakowskiego Kazimierza po drugiej. Na Kazimierzu pełno jest kawiarenek oraz barów z parasolkami i stolikami na świeżym powietrzu, które latem wprost zachęcają rowerzystów do krótkiego odpoczynku. Według sporej liczby fanów to tutaj – przy ulicy Starowiślnej można zjeść najlepsze w mieście lody.

Inną opcją są okolice Błoni, które znajdują się tylko kilka minut pedałowania od hotelu. Bardziej wytrwali mogą pojechać nieco dalej w pagórkowate okolice Lasku Wolskiego, ZOO i znajdujących się w okolicy dwóch krakowskich kopców – Kościuszki i Piłsudskiego. Najbardziej zaawansowani rowerzyści, dysponujący przy tym najlepszą kondycją, mogą wybrać się w stronę Niepołomic, Wieliczki, Ojcowa i okolicznych malowniczych miejscowości.

To tylko kilka przykładów miejsc jakie w Krakowie można zwiedzić na rowerze, mijając po drodze nowoczesne lub zabytkowe miejsca będące wizytówką miasta. Ciekawych tras jest o wiele więcej, zawsze trzeba jednak pamiętać o ostrożności i wyborze drogi odpowiedniej dla własnych możliwości. Pomocą w tym służy biuro Concierge hotelu Radisson Blu, który znajduje się w samym centrum miasta, w sąsiedztwie Rynku, Wawelu, Wisły, Błoń i Plant. Wszystko w Krakowie co nie jest stąd w zasięgu krótkiego spaceru łatwo zwiedzić na rowerze. Dlaczego więc nie spróbować?

Źródło: Radisson Blu