<div style="text-align:justify">Każda pora jest odpowiednia, aby wybrać się na Podlasie. Region ten uwodzi przebogatą przyrodą, historią architektury i kultury. Najwspanialszą porą na wypoczynek na Podlasiu jest wszakże okres letni, kiedy bogactwo i powab rzek i jezior jest namacalna najbardziej. Wszystkiego co proponuje ten teren nie da się zaliczyć w jeden weekend. </div>
Każda pora jest dobra, aby wyruszyć na Podlasie. Region ten urzeka niezwykle bogatą przyrodą, historią architektury i kultury. Najbardziej uroczą porą na wypoczynek na Podlasiu jest wszakże okres letni, kiedy obfitość i powab rzek i jezior widoczna jest najbardziej. Wszystkiego co proponuje ten region nie da się zobaczyć w standardowy weekend.

Trzeba by chociaż tygodnia dla zapoznania się choć z cząstką atrakcji, jakie oferuje Podlasie.Osiągalne są tu różne rodzaje turystyki pozwalające dokonać odpowiedniego wyboru. Zaś ośrodki na Podlasiu (taki jak bajdarka) oferują szeroką i zróżnicowaną ofertę noclegową, więc miejsc do wypoczynku nie powinno zabraknąć nawet dla tych, którzy nie zabukują sobie ich przed przyjazdem.

Region rozbudowuje sieć dróg rowerowych dla amatorów jednośladów. Do końca 2015 roku planuje się wybudowanie w Podlaskim dodatkowo prawie 600 km tras dla rowerów. Najwspanialsze szlaki wiodą przez urocze parki Podlasia. Są tu zlokalizowane aż cztery Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski. Dla podróżników, którzy planują się przemieszczać wzdłuż obranej trasy i zmieniać bazę w miarę przemierzania kolejnych kilometrów, bardzo istotną rzeczą będą noclegi na Podlasiu (my polecamy: bajdarka – noclegi na podlasiu). Szlak wycieczki warto tak wytyczyć, aby miejsce do spania było w jak najbardziej urokliwym miejscu.

Bory Tucholskie

Autor: Szymon Nitka
Źródło: www.flickr.com

Niezwykle atrakcyjne na Podlasiu są trasy spływów kajakowych bajecznymi meandrami Bugu, Biebrzy czy Narwi. Na wycieczki wzdłuż nurtów rzek wyruszają amatorzy sportów wodny, dla których samo wiosłowanie jest świetną zabawą. Ale i mniej wysportowani koneserzy powabów przyrody korzystają z tej formy turystyki z prawdziwą przyjemnością. Cisza i spokój, która charakteryzuje zwłaszcza tereny parków narodowych, sprzyja możliwościom obserwowania i napawania się pięknem środowiska naturalnego. Zdarza się, że są to tereny zupełnie pozbawione wpływów człowieka, więc jest co oglądać i podziwiać.

Zainteresował Cię ten tekst? Odwiedź polecany wpis, a odkryjesz więcej informacji na opisywany temat, które z pewnością Cię zafascynują.

Rejon parków narodowych i krajobrazowych na Podlasiu daje ogromne możliwości turystyczne.