Dolina Stubai to synonim ciekawego, rodzinnego urlopu. Przyjeżdżający tu rodzice nie muszą martwić się o odpowiednie zakwaterowanie, wyżywienie, czy opiekę, dzięki której bez obaw będą mogli zostawić dzieci pod okiem wykwalifikowanego instruktora narciarstwa, czy przedszkolanki.
Dolina Stubai to synonim ciekawego, rodzinnego urlopu. Przyjeżdżający tu rodzice nie muszą martwić się o odpowiednie zakwaterowanie, wyżywienie, czy opiekę, dzięki której bez obaw będą mogli zostawić dzieci pod okiem wykwalifikowanego instruktora narciarstwa, czy przedszkolanki.

W Dolinie Stubai rodziny mogą liczyć także na promocje, obniżki i specjalne oferty, dzięki którym mogą, często całkiem znacznie, obniżyć cenę za pobyt.

W Dolinie Stubai każdy członek rodziny znajdzie coś odpowiedniego dla siebie: od niebieskich po czarne trasy dla dorosłych, przez specjalne trasy dla rodzin oraz osób starszych, po rozwiązania dla nieco bardziej aktywnej młodzieży, takie jak park narciarski MOREBOARDS Stubai Zoo, w którym dzięki kicker line (skocznia z kilkoma liniami wybicia różnej wielkości) i beginner line (tor dla początkujących), można ćwiczyć tricki snowboardowe i freestyle.

Wszystkie te wysiłki zmierzające do zapewnienia jak najlepszej infrastruktury dla rodzin z dziećmi zaowocowały przyznaniem Dolinie Stubai miana najlepszego, prorodzinnego ośrodka narciarskiego w Alpach. Nagroda ta cieszy tym bardziej, że ADAC SkiGuide oraz użytkownicy portalu narciarskiego wzięli pod lupę aż 1500 ośrodków.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź www (https://scootive.pl/?route=product/special), a dowiesz się więcej informacji, jakie Cię niezwykle zaciekawią.

BIG Family Camp
Będąc w Dolinie Stubai razem z dziećmi warto zatrzymać się w jednym z hoteli będących partnerem ośrodka Big Family Ski Camp, który organizuje profesjonalne kursy dla dzieci i młodzieży. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba martwić się o dowożenie dzieci na kursy. Codziennie rano specjalny bus (zobacz przeniesiony tutaj) podjeżdża pod hotel i zawozi młodych narciarzy do obozu usytuowanego przy dolnej stacji lodowca Stubai. Dzięki temu rodzice mogą odpocząć lub swobodnie pozjeżdżać na wybranych trasach, zostawiając swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

Dzień w takiej szkółce wygląda bardzo ciekawie. Starsze dzieci, które uczą się jeździć na nartach, dzięki specjalnym przywilejom szkółek narciarskich mogą podróżować wyciągami bez konieczności stania w kolejkach. Lekcje odbywają się na stacji Gamsgarten, gdzie znajduje się specjalna, wydzielona trasa szkoleniowa. Do dyspozycji dzieci są takie atrakcje, jak tzw. magiczne dywany, falujące ścieżki, czy śnieżne karuzele, dzięki którym mali adepcji sztuki narciarskiej na pewno nie będą się nudzić. W zajęciach uczestniczą dodatkowi opiekunowie, którzy w razie potrzeby przejmują opiekę nad dzieckiem, pozwalając reszcie kontynuować lekcję. Oprócz opieki dzieciom zapewniane jest także wyżywienie.

Na nudę nie będą także narzekać maluchy przebywające w przedszkolu usytuowanym przy stacji Gamsgarten. W tym otwartym w godzinach 9:00-16:00 ośrodku, organizowane są zajęcia plastyczne, gry i zabawy.

Ronny's Kinderland play area in the Schlick 2000 ski resort
Specjalną ofertę dla dzieci ma także region Schlick 2000. Na kurs można zapisać swoją pociechę do szkółki narciarskiej Ronny's Kinderland, która zaliczana jest do jednej z 3 najlepszych szkół narciarstwa w Tyrolu.

Trzymiesięczne i starsze dzieci można zostawić pod profesjonalną opieką w żłobku należącym do szkoły narciarskiej Stubai Ski School, która znajduje się przy stacji Froneben.

Dolina Stubai została uznana przez ADAC SkiGuide i portal narciarski za najlepszy ośrodek narciarski dla rodzin.

Źródło: Sigma International (Poland) Ltd Sp. z o.o.