<div style="text-align:justify">Pierwszą grą, która ujrzała światło dzienne jeszcze w latach 70 był Pong – była to prosta gra w której należało odbijać piłeczkę. Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele, przemysł związany z grami wart jest mnóstwo pieniędzy a koszty powstawania części gier ocenia się na setki milionów dolarów. Znaczny udział w tym rozległym rynku mają gry produkowane z myślą o konsolach – Xbox oraz PlayStation. Niedawno zaprezentowano nową generację tych urządzeń, co zapowiada kolejny przełom w rynku gier.</div>
Pierwszą grą, która ujrzała światło dzienne jeszcze w latach 70 był Pong – była to prosta gra polegająca na odbijaniu piłeczki. Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele, przemysł gier wart jest miliardy dolarów a koszty powstawania części gier ocenia się na setki milionów dolarów. Największy udział w tym wielkim rynku mają gry produkowane na konsole – Xbox oraz PlayStation. Jakiś czas temu stworzono nowy typ konsol, jest to zapowiedzią kolejnej rewolucji w rynku gier.

Bestsellery
Ostatnio największy triumf odniosła piąta odsłona kultowej gry Grant Theft Auto. W grze tej użytkownik występuje w roli przestępcy który ma ogromne długi. Żeby je zwrócić, musi napadać na banki i inne instytucje. Seria gier o tym tytule jest znana z charakterystycznego poczucia humoru, gra ta wywoływała również spore kontrowersje ze względu na epatowanie przemocą. Podobnie wysoką sprzedaż ma gra akcji Call Of Duty: Ghosts (tu znajdziesz więcej informacji: call of duty -warto grać?). Jest to gra akcji gdzie użytkownik wciela się w żołnierza i wykonuje dużo ryzykownych zadań. Jest to następna odsłona charakterystycznej serii Call Of Duty, którą użytkownicy cenią za bardzo interesującą rozgrywkę sieciową. Miesiąc wcześniej światło dzienne ujrzała następna odsłona najpoważniejszego rywala Call Of Duty – Battlefield 4. Jest to również gra akcji, której dotychczasowe części stały się słynne z bardzo dopracowanego trybu rozgrywki sieciowej. Tym razem producent zapowiada, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej taktyczna. Gra już na etapie przedsprzedaży zyskała wielkie zainteresowanie.

Inne warte uwagi tytuły
Polska również jest znana na międzynarodowym rynku gier na konsole. Najbardziej popularnym tytułem jest gra Wiedźmin, opracowana w oparciu o serię książek Andrzeja Sapkowskiego. Polscy producenci pracują na dzień dzisiejszy nad kolejną odsłoną serii, która jest kontynuacją wydarzeń przedstawionych w książkach o wiedźminie Geralcie. W tym roku miała również miejsce premiera konsolowej wersji Diablo 3, kontynuacji jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów w ostatnim czasie.

Jest to gra w której użytkownik jest bohaterem ratującym wirtualny świat przed złymi mocami. Ten rodzaj gier został określony jako hack&slash z uwagi na ogromne ilości zabijanych przez gracza potworów. Jest to jedna z najbardziej kosztownych gier dostępnych na rynku, ilość sprzedanych egzemplarzy pokazuje jednak, że jest to tytuł posiadający ogromną rzeszę oddanych fanów.