<strong>Potężne śnieżyce które zaatakowały wschodnie wybrzeże USA spowodowały paraliż lotniczy w całych Stanach Zjednoczonych. Na lotniskach tysiące ludzi czekają na poprawę pogody.</strong>
Potężne śnieżyce które zaatakowały wschodnie wybrzeże USA spowodowały paraliż lotniczy – sprawdź tutaj: lot.com – w całych Stanach Zjednoczonych. Na lotniskach tysiące ludzi czekają na poprawę pogody.

Kolejną po Europie ofiarą tegorocznej zimy padają Stany Zjednoczone. Potężne śnieżyce, które przeszły nad wschodnim wybrzeżem Ameryki spowodowało całkowity paraliż jednej z największych metropolii świata – Nowego Jorku. Z powodu zapowiedzi silnych burz śnieżnych na lotniskach utknęły setki samolotów, odwołano setki lotów w tym międzykontynentalnych – m.in. do Polski.

Nagły atak zimy sprawił, że do domów nie mogą wrócić setki tysięcy ludzi, którzy po świętach spędzonych z rodziną planowali wrócić do domu. Kłopoty mają też podróżni chcący skorzystać z połączeń kolejowych, w funkcjonowaniu której wystąpiły podobne co w ruchu lotniczym problemy.

Źródła

  • Reuters/IAR – Wielki śnieg w Nowym Jorku (i nie tylko) – – 26 grudnia 2010

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5