<strong>Po kilku dniach opadów śniegu ich intensywność spada, jednakże grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć nawet o kilkanaście centymetrów i w niektórych regionach Polski osiągnąć w sumie nawet pół metra. Możliwe są jednak dalsze intensywne opady śniegu w piątek w godzinach wieczornych, w czasie wyjazdów weekendowych.</strong>
Po kilku dniach opadów śniegu ich intensywność spada, jednakże grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć nawet o kilkanaście centymetrów i w niektórych regionach Polski osiągnąć w sumie nawet pół metra. Możliwe są jednak dalsze intensywne opady śniegu w piątek w godzinach wieczornych, w czasie wyjazdów weekendowych.

Do jutra śnieżyć będzie w całym kraju, co związane jest z przesuwającym się na północ centrum niżu nad Adriatykiem. We Włoszech pod wpływem ulewnych deszczy, po raz czwarty w ciągu miesiąca zawaliły się historyczne mury w Pompejach. W czwartek rano opady mogą mieć miejsce w pasie od Zielonej Góry do Terespola. W piątek intensywnie padać będzie w województwach centralnych i wschodnich.

Źródła

  • Grzegorz Zawiślak – NADCHODZI KOLEJNA ŚNIEŻYCA – NAJNOWSZE INFORMACJE – – 1 grudnia 2010, 15:38
  • Artur Surowiecki – Uwaga – nadchodzą następne śnieżyce – – 1 grudnia 2010
  • PAP – Włochy. Znów runęły dwa mury w Pompejach – – 1 grudnia 2010

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5