Jedziesz w góry? Zobacz Karpacz

Góry Stołowe
Autor: Eri_pl
Na podstawie danych z: www.flickr.pl
O wypoczynku rozmyślamy okrągły rok. Gdy dłużące się pochmurne godziny nam dokuczają, chwytamy za foldery agencji turystycznych i oglądamy piękne zdjęcia. Zazwyczaj są to malownicze widoki z lazurowym morzem w tle. Od dawna ogromną popularnością cieszą się wakacje za granicą , w słynnych kurortach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,oraz Tunezję, czy Turcję. Przyzwyczailiśmy się do błogiego lenistwa nad morzem i jedynie w ten sposób wyobrażamy sobie idealny odpoczynek.


Karkonosze
Autor: hr.icio
Na podstawie danych z: flickr.com
Może jednak warto skusić się na coś innego? Zmieńmy swoje przyzwyczajenia i wyruszmy na wczasy w góry. Nasz kraj nie może pochwalić się atrakcyjnym wybrzeżem, głównie przez nie najlepszą pogodę. Za to polskim górom niczego nie można ująć. Można spędzić cudowne dni pośród majestatycznych szczytów. Góry są malownicze i atrakcyjnie nie tylko w zimie, kiedy szusujemy po białych zboczach. Także w lecie można ciekawie spędzić tu urlop.

Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, popytajmy wśród znajomych. Z pewnością ktoś zaproponuje nam uroczy hotelik, w którym odpowiednio wypoczniemy. Noclegi w górach to niepowtarzalna możliwość, by odkryć tradycje tutejszych mieszkańców. Ludowy wystrój pokoi pozwoli nam lepiej wczuć się w niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w górach. Można posmakować regionalnych dań, które są w górach chętnie serwowane. Mieszkańcy tych okolic bardzo lubią chwalić się swoją ciekawą kulturą.

Gdy myślimy o górach w naszym kraju, mamy na uwadze zazwyczaj Tatry i Zakopane. Bardzo często zapominamy o Sudetach, które także mają dużo do zaproponowania letnikom. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają wędrować po górach, ale nie są wytrawnymi piechurami. Sudety nie sprawią nam ogromnych kłopotów. Będą nas za to radować pięknymi pejzażami. Również to pasmo ma swoją stolicę, którą jest niezaprzeczalnie Karpacz. Miasto, dzięki urlopowiczom, rozkwita oraz rozrasta się bardzo dynamicznie. Pojawiają się ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, przez co wypoczynekw rejonie Karpacza i rezerwacje nie stanowią najmniejszego kłopotu. Należy jedynie wystarczająco wcześniej zarezerwować termin.
Autor: S.D.
2013-05-06 09:33:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.