<div style="text-align:justify"><br />Z dnia na dzień wakacje co raz bliżej i trzeba będzie ustalać już nasze eskapady. W dzisiejszych czasach mamy bardzo wiele propozycji rozmaitych biur podróży. Zastanówmy się może teraz, co koniecznym jest ze sobą wziąć na taką wycieczkę, żeby odczuwać komfort i nie musieć się niczym denerwować. W zależności od miejsca, w które pragniemy się wybrać, musimy przemyśleć także swój ekwipunek. Wiele osób wybiera na miejsce podróży miasta niedaleko morza. Wówczas wypoczynek na pewno będzie przyjemny, ale też nieco pasywny.</div>
Wkrótce przyjdą wakacje i musimy powoli ustalać już nasze eskapady. Na dzień dzisiejszy mamy niezwykle dużo propozycji rozmaitych biur podróży. Omówmy może teraz, co należy ze sobą wziąć na taką wycieczkę, żeby mieć komfort i nie musieć się niczym stresować. W zależności od miejsca, w które mamy zamiar się wybrać, trzeba ustalić także swój ekwipunek. Wiele osób wybiera na miejsce swoich wakacji okolice niedaleko morza. Wówczas wypoczynek na pewno będzie przyjemny, ale też nieco pasywny.

Przyjemnie jest spędzać dzień na plaży w palącym słońcu i co chwilę wykąpać się w wodzie. Na taki wyjazd nie musimy zabierać ciepłych ubrań i pościeli. Wystarczą śpiwory dla nas, śpiwory dla dzieci , trochę lekkich ubrań. Można ewentualnie pomyśleć o tym, czy nie wziąć ze sobą jakichś sprzętów domowych. Jeśli mieszkać będziemy w przyczepie kempingowej, przyda się spakować ze sobą małą kuchenkę gazową i małą przenośną chłodziarkę, dostępną w ofercie wielu sklepów ze srzpętem turystycznym. Do tego, jeżeli wystarczy nam miejsca w aucie czy też w pociągu, zabierzmy ze sobą trochę przyborów kuchennych, które przydadzą nam się w codziennych czynnościach, takich jak np. gotowanie. Przyda się na pewno patelnia lub garnek, jeśli tylko wykupiliśmy wakacje bez wyżywienia. Takie rozwiązanie jednak, kiedy trzeba z dnia na dzień przyrządzać jedzenie dla całej rodziny, niekoniecznie jest wymarzonym rozwiązaniem dla rodziców, jednak będzie nieco tańsze. Pozostaje jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy faktycznie na tym nam zależy. Koniecznym jest również wziąć ze sobą kosmetyki do opalania, kremy na oparzenia i ciemne okulary. Bez tego pobyt na słońcu może okazać się niemożliwy.

Rodzinne zabawy na zdrowie!

Autor: istockphoto.com
Źródło: istockphoto.com

O ile wyjazd w nadmorskie okolice nie wymaga od nas specjalnego przygotowania, to podróżując w tereny górskie trzeba się trochę bardziej przygotować. Wiąże się to ze sprzętem, o którym musimy pamiętać i ze sobą zabrać. W sytuacji gdy celem naszej wycieczki jest wspinaczka oczywistym jest spakować ze sobą sprzęt, taki jak liny, karabinki, uprząż, kask. Jeśli jednak jesteśmy rodziną jadącą w góry w celach rekreacyjnych, aby pospacerować zamiast się wspinać wyczynowo, przemyślmy przede wszystkim, co przyda nam się podczas takich spacerów. Można mieć ze sobą termos, koc i trochę lekkich ubrań. Pogoda w górach może zmienić się przecież bardzo szybko. W sytuacji gdy wyjeżdżamy w góry z dziećmi, nie zapomnijmy o tym, gdzie przyjdzie nam spać. W niektórych sytuacjach może nam się przydać nawet pościel wełniana , jeśli będziemy spać w wysoko położonym schronisku. Pamiętajmy też o butach. O ile przy podróży nad morze zabierzemy ze sobą sandały, to tutaj należy spakować buty na każdą pogodę, najlepiej takie, które będą trzymać dobrze nogę w kostce. Zminimalizujemy w ten sposób ryzyko kontuzji.