Zarząd Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej wraz z redakcją dziennika Polska The Times. Gazeta Wrocławska wyłonił laureatów konkursu Najlepsze Dolnośląskie 2008.
Zarząd Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej wraz z redakcją dziennika Polska The Times. Gazeta Wrocławska wyłonił laureatów konkursu Najlepsze Dolnośląskie 2008.

Dolina Pałaców i Ogrodów zwyciężyła w kategorii Najciekawsza Atrakcja Turystyczna Regionu – Turystyka Miejska lub Kulturowa. Rozdanie nagród odbędzie się 6 lutego 2009 o godzinie 13:00 w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Kotlina Jeleniogórska jest  miejscem szczególnym na kulturowej mapie Polski.
Z jednej strony – wspaniałe krajobrazy Karkonoszy i Rudaw Janowickich, a z drugiej – największe nasycenie w obiekty zabytkowe. I nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość i rozmaitość historycznych budowli nadają regionowi unikatowy charakter. To połączenie walorów naturalnego krajobrazu i dziedzictwa kultury materialnej podkreślają dodatkowo wspaniałe założenia parkowe otaczające  najświetniejsze rezydencje. Krajobrazowe parki, nierzadko połączone ze sobą historycznymi alejami, wtapiają się w naturalne wzgórza, lasy i polany kotliny.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę naszym intrygującym opisem? Fantastycznie. Zatem zapraszamy – kliknij hiperłącze (https://www.legalnomads.pl/) i przenieś się do następnej strony po fakty.

Ta wyjątkowa harmonia działań twórczych człowieka i naturalnego krajobrazu już pod koniec XVIII w. zyskała status miejsca wyjątkowego.

Dolina Pałaców i Ogrodów mieszcząca się w Kotlinie Jeleniogórskiej to unikat na skalę europejską. Ponad 20 pałaców i rezydencji rozmieszczonych na powierzchni 100km kw zachwycają polskich i zagranicznych turystów.

Dolina Pałaców i Ogrodów została również wyróżniona przez czytelniczki magazynu Elle i otrzymała prestiżową nagrodę Elle Style Awards 2008 w kategorii Niezwykłe Miejsce.

Artykuł z kategorii Ciekawe miejsca

Źródło: Biuro prasowe Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów