<strong>Zgodnie z ostrzeżeniami wydanymi przez Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, w godzinach popołudniowych nad Łodzią przeszła nawałnica.</strong>
Zgodnie z ostrzeżeniami wydanymi przez Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, w godzinach popołudniowych nad Łodzią przeszła nawałnica.

Burza nadeszła z kierunku południowo-zachodniego. W ciągu kilku minut zerwał się wiatr wiejący w porywach ok. 90 km/h. Według odbiornika burzy zlokalizowanego w Łodzi, w ciągu minuty nad miastem uderza ponad 400 piorunów i słychać ponad 100 grzmotów.

Utrudniony przejazd www.edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-lubin-legnica-jelenia-gora/ jest na ulicach: Zgierska (od Wojska Polskiego do Rynku Bałuckiego), Lutomierska, Drewnowska (pod wiaduktem przy Konstantynowskiej), Zjazdowej, Legnickiej, Sprawiedliwej, Łanowej, Zachodniej, Głowackiego, 6 sierpnia, Kilińskiego, Telefonicznej, Konstantynowskiej (pod wiaduktem), Maratońskiej (przy krańcówce MPK), a także na skrzyżowaniach: Popiełuszki-Pływacka, Niciarniana-Nowogrodzka, Zagajnikowa – Inflancka, Rojna -Kaczeńcowa, Krakowska – Michałowicza, Wielkopolska- Pułaskiego, Przędzalniana – Tymienieckiego.

Źródła

  • red. – Ostrzeżenie nr 42 – IMGW – 7 sierpnia 2011
  • AB – Znowu zalało Łódź – Dziennik Łódzki – 7 sierpnia 2011
  • rd – Łódź pod wodą. Zerwane drzewa, zalane ulice – Gazeta Wyborcza, Łódź – 7 sierpnia 2011

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5