<strong>Od wczoraj energetycy w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim walczą z awariami sieci energetycznych spowodowane oblodzeniem i naporem gałęzi obciążonych śniegiem na linie przesyłowe. Bez prądu pozostaje kilka tysięcy ludzi.</strong>
Od wczoraj energetycy w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim walczą z awariami sieci energetycznych spowodowane oblodzeniem i naporem gałęzi obciążonych śniegiem na linie przesyłowe. Bez prądu pozostaje kilka tysięcy ludzi.

„Dotarcie do miejsc awarii, przekopanie się przez śnieg jest teraz największym problemem”
Najpoważniejsza sytuacja jest w województwie pomorskim w rejonie Starogardu Gdańskiego, Kartuz i Tczewa. Ekipy naprawcze pracują bez przerwy, ale miejsc w których pozrywana jest trakcja jest wiele i ciągle ich przybywa. Do tego do niektórych miejsc awarii jest utrudniony dostęp z powodu zalegającego śniegu uniemożliwiającego podjechanie samochodów z podnośnikami. Według Aliny Geniusz-Siuchnińska, rzeczniczki spółki obsługującej sieci energetyczne, szczególnie dramatyczna sytuacja jest w rejonie Starogardu Gdańskiego, gdzie nie działa około 600 stacji transformatorowych. Prądu nie ma też w części Gdańska.

Wczoraj ekipy energetyków naprawiały awarie w województwie zachodniopomorskim. Bez prądu było około 4 tysięcy osób. Według deklaracji przedstawicielki operatora, zespoły wysłane do naprawy robiły wszystko, żeby przywrócić zasilanie do wieczora.

W rejonie warmińsko-mazurskim, bez prądu pozostawało co najmniej tysiąc osób w okolicach Szczytna, Pasymia, Nidzicy, Giżycka, Ełku i Rucianego-Nidy.

Podobne wiadomości opublikowano tutaj – więcej zobaczysz na stronie (https://www.eholiday.pl/noclegi-sandomierz-38414-hotel.html), którą również warto odwiedzić. Naturalnie jeśli omawiana kwestia jest według Ciebie warta zainteresowania.

Strażacy i energetycy odebrali ponad 80 zgłoszeń o braku zasilania, na naprawę sieci trzeba było czekać nawet kilkanaście godzin, w części miejscowości zasilanie zostało przywrócone, ale nadal spływają nowe zgłoszenia.

Źródła

  • PAP – Kilka tysięcy osób bez prądu w pomorskim – – 25 grudnia 2010
  • PAP – Zachodniopomorskie: Kilkanaście miejscowości bez prądu – – 24 grudnia 2010
  • Andrzej Piedziewicz – Nawet kilka tysięcy osób bez prądu na Warmii i Mazurach – – 24 grudnia 2010

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5