<strong>Potężny niż śnieżny, który przeszedł nad wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych i spowodował poważne utrudnienia w komunikacji, jest przyczyną ogłaszanych przez poszczególne władze stanowe stanów nadzwyczajnych.</strong>
Potężny niż śnieżny, który przeszedł nad wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych i spowodował poważne utrudnienia w komunikacji, jest przyczyną ogłaszanych przez poszczególne władze stanowe stanów nadzwyczajnych.

Z powodu największego od 10 lat ataku zimy, stany wyjątkowe ogłoszono w Maryland, Wirginii, Karolinie Północnej, Maine i Massachusetts, dołączyły do nich także dwa miasta, Boston i Filadelfia. Władze New Jersey zdecydowały się na wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. W największych skupiskach ludzi na wschodzie kraju komunikacja praktycznie zamarła. W całych Stanach Zjednoczonych odwołano około 2700 lotów krajowych i międzykontynentalnych w tym tylko z Nowego Jorku nie odleciało 1440 samolotów, w samym mieście nie jeżdżą pociągi i autobusy. W niektórych miejscach spadło aż 70 centymetrów sypkiego białego puchu, który wspomagany przez wiatr skutecznie paraliżuje ruch drogowy – warte przeczytania -, samochody które utknęły w zaspach na środku ulicy skutecznie tamują pozostały ruch w centach miast.

Jeżeli interesuje Cię tego typu kwestia, zerknij pod link tam zawarte też Cię niezwykle zaciekawi. Nie czekaj zatem i kliknij ten link!

Władze apelują o odłożenie na później planów podróży.

Źródła

  • Wschodnie wybrzeże USA sparaliżowane – zapanował chaos, ogłoszono stan wyjątkowy – Magazyn Polski – 27 grudnia 2010
  • IAR/PAP – Atak zimy: stan klęski żywiołowej w USA – – 27 grudnia 2010

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5