<div style="text-align:justify">Powstanie i skok popularności cyberprzestrzeni zrewolucjonowały nasz świat. W naszym wpisie nie opiszemy tego, jak znaczny wpływ wykazuje cyberprzestrzeń na nasze życie. Skoncentrujemy się za to na jednym ciekawym aspekcie, jakim jest dla fanów gier granie w sieci.</div>
Narodziny i wzrost popularności internetu odmieniły nasz glob. W dzisiejszym tekście nie opiszemy tego, jak ogromny wpływ ma internet na nasze życie. Skoncentrujemy się za to na jednym ciekawym aspekcie, jakim jest dla fanów gier granie w sieci.

chłopiec gra na laptopie

Autor: shizhao
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie w ofercie można zobaczyć tysiące różnorakich gier, które zapewniają rozgrywkę multiplayerową przez internet. Istnieją nawet takie gry, w które da się grać tylko przez sieć. Najznamienitszym reprezentantem takiego gatunku jest rzecz jasna WoW, który zrzesza wiele tysięcy graczy na całym świecie. W Korei Płd do zaszczytu sportu narodowego urosły rozgrywki online w szacownego Starcrafta. Do teraz nieustającą miłością fanów może pochwalić się Counterstrike. Wiele tytułów cieszy się taką popularnością, że są tworzone turnieje, w których gracze walczą o sowite nagrody pieniężne.

Producenci oraz pomysłodawcy gier mają pełne ręce roboty, ponieważ sporym zainteresowaniem cieszą się gry przeglądarkowe. Opierające się na rozmaitych koncepcjach gry cechują się doskonałą jakością. Doskonałe dopracowanie – co do szczegółu – sprawia, że użytkownicy czują się całkowicie zadowoleni. Satysfakcja odbiorców jest dla twórców gier wyjątkowo istotna, natomiast na bazie ich opinii mogą oni ciągle wprowadzać nowości do fabuły.

Większość dzisiejszych zwolenników komputerowej zabawy może potwierdzić, że gra z ludzkim przeciwnikiem (albo partnerem) jest mocniejszym przeżyciem, niż bitwa z komputerem. Zabawa w sieci umożliwia rozwijanie umiejętności kooperowania z innym człowiekiem, co jest mocno potrzebne w prawdziwym świecie. Naturalnie, więcej w tytułach online jest konkurowania – to nic złego, przecież dzisiejszy świat to też ogromna dżungla, w której trwają nieustające zawody.

Gry wyobraźni, bo tak zwykło się również nazywać gry rpg, to niezwykle ciekawe opcje dla profesjonalnych graczy. Różnorodna tematyka, wielofunkcyjność oraz ogólna dostępność tego typu rozrywki to jedne z wielu atutów gier rpg. Grać można w kilka osób, co też zalicza się do szczególnie mocnych stron gier z odgrywaniem ról. Umiejętność wcielenia się w role określonej, fikcyjnej postaci-bohatera jest szlifowana również przed monitorem.

Wyjątkowym typem gier sieciowych są tytuły pisane pod przeglądarki. Ogromną zaletą takich tytułów jest to, że da się je uruchomić na każdym PC. Kiedy masz chwilę przerwy w pracy, dla relaksu uruchom na chwilkę którąś z browserowych gierek – z pewnością będziesz miał doskonałą rozrywkę. Najczęściej są to nieskomplikowane platformówki, jednak można też się natknąć na bardzo rozbudowane produkcje. Jeśli pragniesz zbadać, jakie są dostępne tytuły, niezbędna okaże się rozbudowana baza gier przeglądarkowych. Bez kłopotu natrafisz na taki portal, jeżeli do Google wkleisz frazę „granie w sieci”.

A co jeżeli marzy Ci się zagranie w gry przeglądarkowe w innym miejscu niż w mieszkaniu? Na przykład w czasie dłuższej trasy pociągiem warto czymś zająć czas. Zabierzmy ze sobą laptopa. Gry na przeglądarkę nie mają takich skomplikowanych wymagań jak na przykład gry RPG. A żeby cieszyć się dźwiękiem i nie przeszkadzać przy tym reszcie pasażerów, pozwólmy sobie na zakup słuchawek (przykładowe zobaczysz tutaj: atrakcyjne źródło). Dobrze, żeby przy słuchawkach był także mikrofon – to przyda się przede wszystkim w mieszkaniu, kiedy będziesz chciał porozmawiać za pośrednictwem Skype. Jeśli jednak wolałbyś pograć w co innego, coś co niestety zajmuje wiele pamięci, zabierz ze sobą dysk zewnętrzny (odkryj więcej na stronie).

Jednocześnie zaoszczędzisz pamięć na laptopie i będziesz miał zawsze interesujące cię pliki przy sobie. Nie wszystko zmieścisz przecież na karcie pamięci czy pendrive.