<div style="text-align:justify">Promienie słońca coraz śmielej zaglądają nam do okien – wiosna tuż, tuż. Pełni zapału i energii tworzymy plany na najbliższe dni, tygodnie. Niedawno zdążyliśmy schować narciarskie kurtki na dno szafy, a szybciej niż nam się wydaje nastanie maj, czerwiec... </div>
Słońce coraz częściej zagląda nam w okna – lada dzień wiosna. Z entuzjazmem i zapałem tworzymy plany na nadciągające dni, miesiące. Ledwie zdążymy ukryć narciarskie kurtki na dno szafy, a za chwilę nastanie maj, czerwiec…

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy: morze. Doskonale byłoby doświadczyć delikatnego piasku pod stopami czy też zażyć przechadzki wzdłuż brzegu morza. A może w tym roku puścić chwilowo w niepamięć dotychczasowe nawyki, plaże pełne piasku i zdecydować się na polskie góry? Beskidy, Pieniny czy Karkonosze – wszak wszystkie wymienione okolice zachwycą nas swym pięknem.

Niezapomniane widoki, jakie są w stanie zapewnić wędrowcom ścieżki górskie, cudowny klimat, oraz niezwykła atmosfera, to sposób na udany wypoczynek. Dech zapiera widok pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego Wierchu latem, podczas kiedy u jego stóp jest upalnie i świeci gorące słońce. Wartkie strumyki zachęcają aby ochłodzić się w ich nurcie, a miękka polana aby na niej zregenerować siły. Tak, wczasy w górach to głównie obcowanie z naturą.

Lecz czy trzeba odwiedzać najwyższe mieszczące się w Polsce góry aby poczuć że w nich jesteśmy? Karpacz czy też niedaleko położona Szklarska Poręba, także zagwarantują sporo atrakcji (noclegi Karpacz – która oferta jest najlepsza). Miasteczka te są idealne dla osób, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę w górach. Dzięki łagodnym szlakom, nawet maluchy poradzą sobie z wejściem na Śnieżkę, zaś wytchnienie w czasie drogi zapewni nam Samotnia, jedno z najstarszych schronisk w Polsce. Położenie w którym się znajduje będzie dla nas najwspanialszą nagrodą za włożony trud w przebycie trasy. Szklarska Poręba zimą to przede wszystkim „biegówki”, latem zaś zawody biegowe i rowerowe. Zapierające dech w piersiach skoki, podskoki, salta, piruety – wprawią nas w wielkie zaskoczenie.

Radzimy więc aby już od dziś zainicjować poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Pomyślmy czy lepiej czujemy się w góralskiej chacie, czy też w luksusowym, pełnym wygód hotelu. Najbezpieczniej będzie wpisać w sieci frazy : noclegi w Karpaczu, lub noclegi w Szklarskiej Porębie, a zobaczymy listę ofert, z której wybierzemy właściwą (przeczytaj które noclegi Szklarska-Poręba są rekomendowane). Karkonosze zachwycają nas nie tylko zimą, lecz o każdej porze roku spędzimy tu niezapomniane chwile.