<div style="text-align:justify">Od kilkunastu lat jedną z ulubionych metod rozrywki młodych ludzi stało się korzystanie z komputera. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod spędzania czasu przed komputerem jest granie w gry. Jest to zjawisko w ostatnich czasach tak powszechne, że odnotowano nawet wiele sytuacji uzależnienia od gier. Zjawisko grania jest obecne na całej Ziemi i obejmuje różnorodne grupy wiekowe. </div>
Od pewnego czasu jedną z ulubionych form rozrywki młodzieży stało się korzystanie z komputera. Jedną z najczęściej stosowanych form spędzania czasu przed komputerem jest granie w gry. Jest to zjawisko w ostatnich czasach tak powszechne, że stwierdzono nawet sporą liczbę sytuacji uzależnienia od gier. Zjawisko grania jest powszechne na całej Ziemi i obejmuje ludzi w różnym wieku.

Zazwyczaj są to ludzie młodzi, nierzadko także najmłodsi. Tak znaczne zainteresowanie grami komputerowymi nie mogło nie wpłynąć na producentów urządzeń komputerowych. Jednym z zasadniczych etapów było na przykład stworzenie komputerów o lepszych parametrach, przeznaczonych właśnie dla miłośników gier. Prawdziwy przełom nastąpił jednak wówczas, kiedy podjęto decyzję o stworzeniu sprzętu, służącego jedynie do grania. Są to tak zwane konsole do gier. Ich popularność, z początku niewielka, obecnie jest wielka, i to na całym świecie.

Gry na konsole
Gry na konsole do pewnego stopnia różnią się od tych, w które można grać na komputerze. Co najważniejsze, nowy typ sprzętu wymagał od twórców gier dostosowania się i rozpoczęcia produkcji gier przystosowanych do warunków konsol. Gry te posiadają zatem nieco odmienne parametry. Oczywiste jest bowiem, że niedociągnięcia, jakie w kontekście gier cechują komputery udało się poprawić poprzez konsole. Jako przyrządy typowo do gier spełniają wyższe wymagania w zakresie przykładowo takich czynników jak grafika. Obecnie większą część najbardziej rozpoznawalnych i popularnych tytułów gier komputerowych wytwarza się także w wersji na konsole.

Playstation
Jedną z najbardziej popularnych na świecie konsol do gier jest Playstation. Jest to zresztą konsola, która stała się pierwszym przykładem tego typu rozwiązań w kontekście gier. Słynna na całej Ziemi korporacja Sony przyczyniła się więc do stworzenia swego rodzaju przełomu w świecie gier komputerowych, a było to już w latach 90. Od tamtej pory konsola wiele razy ulegała ewolucji. Co kilka lat ukazywały się kolejne jej wersje, stopniowo ulepszane. Aktualnie jedną z najchętniej wykorzystywanych jest wersja trzecia. Gry na PS3 sprzedają się bardzo dobrze, gra w nie wielu użytkowników. Nie w każdej sytuacji bowiem niezbędne jest podążanie za nowymi wersjami konsol.