<div style="text-align:justify">Rynek gier komputerowych oferuje użytkownikom w dzisiejszych czasach potężną gamę rozmaitych stylistycznie przygodówek, zręcznościówek, strategii i wielu innych. Zazwyczaj użytkownicy ich wiążą się z jakąś wybraną grą nawet na kilka miesięcy, dopiero potem, po przejściu całego scenariusza, rozważa zmianę gry na kolejną, chociaż nierzadko ma miejsce, że użytkownicy zamiast zacząć grać w kolejny zupełnie nowy tytuł najzwyczajniej kontynuują ją grając w kolejne części.</div>
Rynek gier komputerowych oferuje użytkownikom w dzisiejszych czasach potężną paletę rozmaitych gatunkowo gier przygodowych, zręcznościówek, strategii i wielu innych. Większość użytkowników gier komputerowych wiąże się z daną grą czasami na wiele miesięcy, dopiero potem, po przejściu całego scenariusza, decyduje się zmienić ją na inną, jednak często ma miejsce, że gracze nie rozpoczynają nowej zupełnie gry od początku, lecz po prostu grają w kolejne części tej samej gry.

Bywa też tak, że następna część jest jeszcze niedostępna i użytkownik rozpoczyna przygodę z zupełnie nowym tytułem. To najlepszy czas, żeby przechwycić klienta przez firmę produkującą gry. Dobra produkcja ze znakomitym scenariuszem i grafiką ma możliwość sprawić, że klient stanie się zżyty na nowo na kilka miesięcy, a czasem nawet lat, z całkowicie nową grą i stanie się jej stałym użytkownikiem.

Firmy produkujące gry komputerowe wpadają na co raz lepsze pomysły. Oprócz dobrze napisanego scenariusza jest jeszcze bardzo ważna warstwa graficzna. Obecnie świat technologii komputerowych poszedł tak daleko, że słabe gry komputerowe nie mają szans zaistnieć w wielkim świecie i konkurować z lepszymi. Wystarczy porównać ze sobą obecnie popularne gry z ich poprzednikami, aby zauważyć, o jak wielkiej zmianie i ewolucji mówimy.

Na rynku istnieją także gry, w których warstwa graficzna nie jest najważniejsza. Mogą to być ciekawe strategie, lecz również typ gier edukacyjnych, umożliwiają one naukę różnych przedmiotów poprzez zabawę. Zazwyczaj jednak gry komputerowe koncentrują się na wywoływaniu u użytkownika adrenaliny oraz na ciekawych historiach popartych najlepiej świetnie wykreowanym światem. Bywa, że jest to świat kosmicznych wojen pomiędzy planetami, czasami jest to zamierzchły świat odległej historii, czy magicznej fantastyki, nierzadko po prostu jest to sportowa rozgrywka albo zręcznościowy wyścig samochodowy.

Istnieją dodatkowo nie tylko na komputer, ale również na wiele urządzeń przeznaczonych tylko do grania w nie, takich jak konsole typu PS3 oraz Kinect. Obecnie użytkownicy gier komputerowych, głównie młodzi korzystają głównie ze specjalnych konsol. W każdym sklepie z grami dostaniemy wiele różnych świetnych pozycji na tego typu urządzenia. Gry na PS3 to typowe gry opisane powyżej, jednak gry na Kinecta to raczej manualne zabawy dla paru osób, które służą przede wszystkim rozrywce.