<div style="text-align:justify">To nieco smutny trend, ale na pewno często sytuacja jest taka, że ulega zmniejszeniu ilość takich osób, które grają w typowe planszówki. I pomyśleć, iż jeszcze kilka lat temu pokoje głównie dzieci oraz młodzieży były wprost pełne wszelkiego rodzaju planszówek... Chociaż początek tego tekstu jest mocno pesymistyczny, nigdy nie należy zakładać, że gry planszowe całkowicie odeszły do lamusa. Można powiedzieć, iż na całe szczęście ciągle idzie trafić na fanów gier planszowych. Człowiek, który uważa, że Internet sprawił, iż planszówki są jak choćby walkmany, na całe szczęście nie może się bardziej mylić.</div>
To bardzo smutne, ale na pewno nierzadko jest tak, że spada ilość osób, które grają w planszówki. I pomyśleć sobie, iż jeszcze przed kilkoma laty pokoje głównie dzieci i młodzieży były pełne różnego rodzaju planszówek… Choć początek owego artykułu jest wielce pesymistyczny, nigdy nie należy zakładać, że gry planszowe całkowicie odeszły do lamusa. Można powiedzieć, iż na całe szczęście nadal można natrafić na miłośników planszówek. Ktoś kto sądzi, że Internet sprawił, iż planszówki są jak choćby discmany, na szczęście bardzo się myli.

W największych polskich miastach organizuje się nawet wszelkiego rodzaju turnieje – z jakimiś nagrodami! Na przykład Łódź, Wrocław bądź aglomeracja katowicka to w przypadku naszego kraju takie destynacje, które są w szczególności istotne dla przeciętnego polskiego gracza. Zastanówmy się w takim razie z jakich przyczyn tak naprawdę warto grywać w planszówki.

Wielka radość! Może są w XXI wieku dużo ciekawsze formy spędzania wolnego czasu, ale jakby nie patrzeć takie nieco oldschoolowe rozrywki są wspaniałe. Generalnie tylko taki człowiek, który jest mocno zakochany w technologiach powie, iż planszówki są niejako reliktem, który tak naprawdę powinien już długi czas temu odejść w zapomnienie. Można w sumie powiedzieć, że nie jest w bardzo dużym błędzie osobnik, który sądzi, że planszówki sprawiają, iż tak jakby nasz umysł może się rozwinąć.

Można śmiało powiedzieć, że planszówki także sprawiają, iż mamy okazję czuć się dużo lepiej, poprzebywać w fajnym towarzystwie. Bardzo często jesteśmy trochę wyalienowani, a więc można w sumie powiedzieć, iż takowe gry mogą niejako podleczyć nasz umysł. A to sporo! Doceńmy w takim razie znaczenie planszówek. W żadnym razie nie deprecjonujmy ich bardzo dużego znaczenia.

Należy na koniec jeszcze dopisać, że dla zainteresowanych zakupem planszówek, jakby nie patrzeć najbardziej wskazanym rozwiązaniem są wszelkiej maści sklepy internetowe z grami. Ogromny wybór gier planszowych, całkiem niewysokie ceny, ale także niejako doskonały klimat, BOK na najwyższym poziomie sprawiają, iż rośnie sprzedaż planszówek w takich miejscach. No i doskonale.