<div style="text-align:justify">Rodzinne wakacje w polskich górach to idealny pomysł, do którego nie musimy nikogo szczególnie zachęcać. Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, lecz również okazja do spędzenia czasu razem z bliskimi. Na co dzień jesteśmy bowiem zabiegani i zajęci pracą, stąd często zbyt mało uwagi poświęcamy rodzinie. Wspólne wakacje to doskonały moment, by zacieśnić więzi.</div>
Rodzinne wakacje w polskich górach to świetny pomysł, do którego nie należy nikogo dodatkowo zachęcać. Urlop to nie tylko czas wypoczynku, ale także okazja do wspólnego spędzenia czasu razem z bliskimi. W ciągu roku jesteśmy bowiem zabiegani i zapracowani, stąd nierzadko zbyt mało uwagi poświęcamy naszym bliskim. Wspólne wakacje to idealny moment, by nadrobić zaległości.

Tatry, góry

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim jednak zdecydujemy się dokąd chcielibyśmy wyjechać, warto rozważyć kilka możliwości. Wypad w góry to doskonała oferta dla osób, które lubią dużo zwiedzać i aktywnie spędzać czas na na łonie natury. Aczkolwiek pary z małymi dziećmi znacznie bardziej docenią urlop na morzem. Przede wszystkim dlatego, że maluchy najlepiej bawią się na plaży, gdzie mogą bezpiecznie spędzać czas. Są jednak i rodzice – podróżnicy, których ważniejszą rzeczą niż spokój jest wakacyjna przygoda. Amatorzy górskich wspinaczek chętnie nabywają profesjonalne nosidełka, dzięki którym mogą bezpiecznie podróżować z maluchem na plecach.

Od wielu lat najczęstszym celem rodzinnych wypraw w góry jest Zakopane. Tatrzańska stolica każdego roku bije rekordy frekwencji. Mimo tego, że na Krupówkach jest zawsze ciasno i hałaśliwie, noclegi w Zakopanem nie są zbyt tanie, a na Morskie Oko idzie się niejednokrotnie jak na pielgrzymce majowej, to sąturyści, którzy chętnie powracają do Zakopanego. Warto o mieć to na uwadze, planując wakacje. Jeśli jesteśmy amatorami ciszy i spokoju z pewnością powinniśmy, w środku wakacyjnego sezonu, omijać Zakopane szerokim łukiem.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem, gdy większość z nas ucieka w okresie urlopowym z miast, do popularnych metropolii chętnie przybywają zagraniczni turyści. Z tego powodu cieszą się restauratorzy i hotelarze, którzy w każdym sezonie wakacyjnym zwiększają swoje zyski.

Zwiedzających do dużych miast przyciągają też wakacyjne festiwale filmowe i koncerty muzyczne. Przykładowo dużo ciekawych letnich propozycji imprez, ma także w swojej ofercie Wrocław. Na przykład doceniony także w poza w międzynarodowym środowisku filmowym Festiwal Nowe Horyzonty sprawia, że na dziesięć dni Wrocław to prawdziwa mekka kinomanów. W tym trakcie festiwalu tanie noclegi we Wrocławiu są pilnie poszukiwane, bo młodzi fani kina, to głównie studenci, których nie stać na drogie hotele.