<div style="text-align:justify">Czy masz świadomość, która firma jest największym ogólnoświatowym producentem opon? W 12 miesięcy produkują 36 mln sztuk opon. Otóż, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi scalania, można ze sobą zestawiać w zasadniczo nieskończenie pokaźnej ilości kombinacji, produkuje je od roku 1947.</div>
Czy masz świadomość, która firma jest największym na świecie producentem opon? Rocznie wytwarzają 36 mln sztuk opon. Tak więc, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński wytwórca plastikowych klocków, które dzięki uniwersalnemu systemowi scalania, można ze sobą zestawiać w gruncie rzeczy w nieskończenie dużej ilości kombinacji, buduje je od roku 1947.

W ofercie producenta znaleźć możemy bardzo wiele różnych kolekcji obejmujących szereg zestawów, jak np. seria City, w której to możemy budować pojazdy, czy scenki z życia mieszkańców miast, w głównej mierze związane z zajęciami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – tanie zabawki dla chłopców.

klocki lego

Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Odrębne nastawienie do tworzenia dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam budować konstrukcje mechaniczne, z różnorakimi współpracującymi wzajemnie elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, rozmaite przekładnie, jak również silniki elektryczne. Są jeszcze zestawy zawierające elementy pozwalające na zdalne sterowanie i zaprogramowanie stworzonych przez nas urządzeń.

Jest również seria klocków dla najmłodszych- to seria Duplo, którą w swoim wachlarzu produktów dysponuje każdy sklep z klockami Lego. To różnokolorowe klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, skłaniające je do zabawy, równolegle uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwoju ich umiejętności manualnych.

Jest też wiele serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych superbohaterów z komiksów Marvela czy DC. Często maluchy sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: czarujące zabawki bratzillaz

Klocki lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Największą zaletą, i najprawdopodobniej głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój ogromny sukces, jest stworzenie systemu łączenia klocków, stałego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą praktycznie wszystkich serii i kolekcji, jakie wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Charakterystyczne walcowate wypustki na górnej części każdego klocka świetnie wpasowują się w odwrotne elementy od spodu.

Klocki Lego to wspaniała, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, ponieważ przypadkowe nastąpienie na taki klocek może powodować niemal legendarny już ból stopy.