<div style="text-align:justify">Każdy maturzysta, który chce podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed istotnym wyborem - jaki kierunek kształcenia wybrać? Jest to zwłaszcza istotna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na następne 5 lat życia młodego człowieka ale także na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich latach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.</div>
Każdy absolwent szkoły średniej, który ma zamiar podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed poważnym wyborem – który profil nauki wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na następne kilka lat życia młodego człowieka ale również na jego późniejszą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, warto rozpocząć? Z pewnością taki, który pozwoli zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie mógł znaleźć pracę w różnorodnych gałęziach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo (wynajem hotelu) studia. To zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych . Wspomniany kierunek jest oferowany zarówno w szkołach państwowych, jak i na uczelniach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część uczelni daje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo podnoszących ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji dostają szansę znaleźć zatrudnienie w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki spa i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji centralnej i lokalnej. Niestety turystyka studia to ścieżka nie dla wszystkich. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o wspomnianym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Musi również cechować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo ważnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje lingwistyczne.

jeśli chcesz powiązać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa ! Wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty w biurze rekrutacyjnym danej szkoły, a już od października możesz rozpocząć ciekawą przygodę z tym interesującym kierunkiem.