<div style="text-align:justify">Mogłoby się wydawać, że kiedy komputery i laptopy tak bardzo zawładnęły naszym życiem, że ciężko nam się bez nich ruszyć, to gry planszowe odeszły do lamusa, a ich miejsce zajęły jedynie i wyłącznie <strong>gry komputerowe</strong>. Prawda mimo wszystko jest taka, iż wciąż <strong>gry planszowe</strong> posiadają znaczne rzesze zwolenników, szczególnie, że pozwalają zagrać znaczniejszej ilości osób w tym samym czasie, a więc może w nie zagrać cała familia, przez co mocniej się ona ze sobą zżywa.</div>
Mogłoby się zdawać, iż jeśli komputery oraz laptopy tak mocno zawładnęły naszym życiem, że trudno nam się bez nich ruszyć, to gry planszowe przeszły do lamusa, a ich miejsce przejęły jedynie oraz wyłącznie gry komputerowe. Prawda mimo wszystko jest taka, że cały czas gry planszowe mają znaczne rzesze miłośników, szczególnie, że pozwalają grać większej ilości ludzi w tym samym czasie, a więc ma okazję w nie grać cała familia, dzięki czemu bardziej się ona ze sobą scala.

Mamy szanse obracać pieniędzmi

Jeśli chcemy nauczyć nasze dzieci obracania kapitałem, podejmowania ryzyka inwestycyjnego, przepowiadania co i ile mamy szanse utracić w przypadku choroby, to z pewnością wspaniale nam w tym wszystkim dopomoże gra Alexander Biznes po polsku Carcassonne specjalna edycja. Opiera się ona na świecie kapitału, ale równocześnie jest tak przemyślana, iż podobnie jak w realnym świecie, tak i tutaj los graczy w sporej mierze zależy od ślepego losu, a więc od tego czy ktoś choruje, ulegnie wypadkowi, czy może będzie się radował pełnym zdrowiem. Natomiast gra Eurobusiness (Eurobiznes > sprawdź inne gry planszowe),jest bardzo podobna do gry Monopoly, bo odsprzedajemy i kupujemy nieruchomości, a warto to robić w tak umiejętny sposób, żeby przy promocji mieć okazję jak najwięcej na tym wszystkim zarobić.

Gry planszowe również mają dodatki

monopoly gra

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Zdawałoby się, że gra planszowa jest niezmienna oraz niczego dodatkowego nie możemy tam wprowadzić.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej (https://akademiaruchu.com.pl/) w tym miejscu, odnajdziesz tam podobne informacje.

Prawda jednak jest taka, iż posiadają one też swoje akcesoria, które w każdej chwili możemy dokupić, a gra Carcassonne edycja zimowa, pokazuje nam, że ukazują się też sezonowe propozycje. Co interesujące, to wyżej wymieniona gra nie ma stałej planszy, tylko jest ona tworzona za pomocą kwadratowych płytek, nie mniej może do niej siąść cała rodzina i jednocześnie świetnie się zabawić, podczas takiego spędzania wolnego czasu.

Dajmy im się zaskoczyć

Kiedy jesteśmy z tych, którzy stwierdzają, iż gry planszowe są nudne i nie należy sobie nimi zaprzątać głowy, to z pewnością powinniśmy podarować możliwość takim grom i zobaczyć, jak mocno odróżniają się one od tych propozycji, z jakimi spotykaliśmy się jeszcze kilkanaście lat temu. A kto wie, być może tak nam wpadną one do gustu, że na naprawdę długi czas zapomnimy o tych grach komputerowych?