<div style="text-align:justify">Im prędzej zaszczepimy w naszych pociechach uwielbienie do książek, tym większa jest szansa na to, że będą one także czytały jako dorosłe osoby. Co więcej ma szanse się również okazać, iż dzięki miłości do czytania prościej będzie im szło analizowanie książek szkolnych, ponieważ zwyczajnie nie będziemy musieli ich namawiać do ich przeczytania.</div>
Im szybciej zaszczepimy w naszych pociechach zamiłowanie do książek, tym znaczniejsza jest pewność na to, że będą one także czytały jako starsze osoby. Co więcej może się też okazać, że dzięki zamiłowaniu do czytania prościej będzie im szło przerabianie książek szkolnych, gdyż zwyczajnie nie będziemy musieli ich namawiać do ich czytania.

Każdy lekcja (zobacz także gra na perkusji) ma własny podręcznik

podręcznik do języka angielskiego

Autor: 邰秉宥
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy lekcja szkolny posiada ścisłą wiedzę, którą młodzież musi posiadać zanim zakończy się konkretny rok szkolny. I tak do języka polskiego rodzice powinni zakupić Przygoda z czytaniem Wypisy z literatury MAC , tak by dzieci chociażby w części poznały najistotniejsze teksty, które powinny stworzyć ich tożsamość oraz charakter. Religia też ma własny podręcznik, przez który katechecie prościej jest prowadzić lekcje, a dziecko jeżeli chce, to samo ma możliwość zgłębiać tajniki swojej wiary. Najlepiej do tego nada się podręcznik (zobacz również podręcznik do angielskiego) Danuta Jackowiak, Jan Szpet Religia Przychodzimy do Pana Boga, przygotowany w ciekawy sposób oraz zrobiony jasnym językiem, więc dziecko z pewnością nie będzie miało problemów z przyswojeniem sobie tego, co się w nim znajduje.

Coś dla dorosłych oraz dla dzieci

książki

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteśmy już dorosłymi ludźmi i wyszukujemy dla siebie interesującej książki, to bez wątpienia zachwyci nas tak licznie zalecana Ania z Avonlea Lucy Maud Montgomery Wciągająca, ciekawa, niesamowita na pewno przypadnie do gustu sporej grupie czytelników. A kiedy chcemy coś fajnego pokazać swojej córce i pragniemy, żeby popatrzyła na świat całkowicie inaczej niż do tej pory, to z pewnością warto jej podsunąć Montgomery Lucy Maud Ania z Avonlea, książkę na której wychowały się już liczne pokolenia dziewcząt oraz która niezmiennie na przemian wzrusza i weseli.

W bibliotece jest wiele fajnych książekIstnieją ludzie, którzy powiedzą, iż nie stać ich na kupowanie książek, lub że nie mają powierzchni na to, by je przechowywać. Ale przecież istnieją też biblioteki, tam wystarczy wypożyczyć książkę, przeczytać ją, a następnie zwrócić, tak aby oraz inni czytelnicy mieli okazję się z nią zapoznać. To zdecydowanie tańsze oraz mniej inwazyjne rozwiązanie, niż potrzeba nabywania książek oraz wyszukiwania dla nich coraz to nowych miejsc.