<div style="text-align:justify">To straszne, gdy w czasie letniego weekendu, np. w połowie sierpnia, zamiast wypoczywać w fajnym miejscu, na swoje nieszczęście pracujemy lub najzwyczajniej w świecie kisimy się w domu. Może by tak najzwyczajniej wyskoczyć na Mazury? Trzeba się śpieszyć, bo wzrasta moda na tę krainę, także wśród obcokrajowców, zatem bardzo prawdopodobne, że za jakiś okres czasu Mazury, choć w dalszym ciągu ładne, niestety nie będą tak dziewicze, nieznane. </div>
To koszmarne, gdy w czasie letniego weekendu, na przykład w połowie lipca, zamiast wypoczywać w orzeźwiającym miejscu, na swoje nieszczęście musimy pracować albo najzwyczajniej siedzimy w domu. Może by tak po prostu wyskoczyć na Mazury? Trzeba się śpieszyć, bo wzrasta moda na tę krainę, również wśród obcokrajowców, zatem bardzo prawdopodobne, że za jakiś okres czasu Mazury, choć w dalszym ciągu śliczne, raczej nie będą aż tak dziewicze, nieznane.

Nierzadko szczególnie taka młodsza część polskiego społeczeństwa wychodzi z założenia, że Mazury są dobre, ale dla starszych ludzi, rodzin z dziećmi i nudziarzy. Najzupełniej nieprawdziwy obraz Mazur! Np. Giżycko, urokliwy Ełk albo Mikołajki w trakcie sezonu letniego tętnią życiem, a więc nawet zwolennicy nocnego życia w żadnym wypadku nie powinni zbytnio uskarżać się na nudę, brak kapitalnych rozrywek!

W szczególności ełcka promenada to miejsce, gdzie na miłośników nocnego życia czeka dużo kapitalnych lokali. Jednak Mazury to przede wszystkim odpoczynek nad jeziorami. A gdy w rachubę wchodzą jeziora, ciężko co najmniej jeden raz nie popływać na kajaku! Można śmiało powiedzieć, że choć wiele słyszy się o nieprzyjemnych wypadkach w trakcie kajakowania, to generalnie nie można się przesadnie przejmować. Prawda jest taka, iż kajaki kliknij tutaj są najzupełniej bezpieczne – szczegóły tu . Oczywiście przy optymistycznym założeniu, że w kajaku znajdują się trzeźwe osoby, które na dodatek posiadają kapoki. To wielce ważne, aby docenić bardzo dużą rangę bezpieczeństwa.

Ważne jest także to, aby zwrócić uwagę na niebo – bo wiadomo, pogoda szybko się zmienia, a więc czymś niefajnym jest złapanie wielkiego deszczu – z burzą, w czasie kajakowania, na środku ogromnego jeziora. Jednakowoż tak czy siak w większości Mazury są fajną krainą, która sprawia, iż człowiek może nareszcie odpocząć.

W żadnym wypadku nie można uważać, że przynajmniej krótki weekend na Mazurach nie sprawi, iż najzwyczajniej w świecie będziemy miło wspominać owy wypoczynek. A więc: nie ma sensu kisić się we własnym mieście, jeśli można wyjechać do Ełku albo Rynu. To fantastyczne miejsca. To zapewne oczywiste?
Źródło: www.kaylon.pl