<div style="text-align:justify">Rodzime agencje koncertowe z roku na rok udostępniają coraz szerszą ofertę ciekawych propozycji. Stworzenie stadionów na mistrzostwa Europy w piłce nożnej dało możliwości do ściągania do Polski znanych artystów, gromadzących na swoich koncertach kilkadziesiąt tysięcy fanów. Obiekty te powstały między innymi w Warszawie, Poznaniu czy we Wrocławiu. </div>
Rodzime agencje koncertowe z roku na rok posiadają coraz szerszą ofertę wartych uwagi propozycji. Wybudowanie stadionów na piłkarskie mistrzostwa Europy dało możliwości do ściągania do kraju międzynarodowych gwiazd, gromadzących na swoich koncertach kilkadziesiąt tysięcy fanów. Obiekty te zostały wybudowane między innymi w Warszawie, Poznaniu czy we Wrocławiu.

Strategiczne umiejscowienie tych miast zachęca koncertowych podróżników do odwiedzin – do Wrocławia nierzadko przyjeżdżają ludzie z Niemiec i Czech, Poznań stał się koncertową Mekką dla ludzi z północnej części kraju, a Warszawa jest często odwiedzana przez mieszkańców krajów położonych na wschodzie. Większość ludzi przybywających na koncerty, wraca jeszcze w ten sam dzień. Wielu postanawia jednak połączyć wyjazd koncertowy ze zwiedzaniem.

Wrocław – miasto spotkań

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

Dojazd do Wrocławia jest niezwykle komfortowy – zarówno autem, jak i koleją. Miasto jest też wyposażone w lotnisko – http://technologie.polip.pl/artykul/produkty-victorinox-do-kupienia-na-pokladach-samolotow-pll-lot,627,1,7c342.html -. Na turystów czeka dużo urokliwych miejsc wartych zobaczenia. Fontanna na pergoli, jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w tej części kontynentu, ogród botaniczny czy Panorama Racławicka to tylko niektóre z oferowanych dla turystów atrakcji. Jedna doba to zdecydowanie za mało, żeby zwiedzić wszelkie interesujące punkty. Z tego powodu też Wrocław jest wyposażony w dobrą bazę noclegową. Noclegi we Wrocławiu bywają bardzo tanie – Wrocław jest miastem studenckim, jest tutaj więc dużo hosteli, a w wakacje warto wynająć niedrogi pokój w jednym z domów studenckich. Wrocław oprócz koncertów na stadionie piłkarskim, oferuje dużo innych sal średniej i małej wielkości. Dużo z nich jest znanych w całym kraju z bardzo dobrej akustyki.

Poznań również jest gościnny

Poznań jest wyposażony w większości w duże i małe sale koncertowe. Brakuje tutaj niestety dobrych sal o średniej wielkości. Organizatorzy koncertów często ogłaszają tutaj duże wydarzenia. Jest to miasto najbardziej dogodnie usytuowane dla przyjezdnych z całego kraju. Można tam również spotkać sporo atrakcji – piękny ratusz, Stary Browar czy obiekty sakralne. Noclegi w Poznaniu, tak samo jak w przypadku Wrocławia, nie są kosztowne. W Poznaniu funkcjonuje sporo hoteli, które były bazą noclegową dla zagranicznych gości w czasie Euro 2012. Są więc tutaj hotele o pełnej rozpiętości standardów.