<div style="text-align:justify">Wśród obecnych rodzajów uzależnień coraz bardziej ugruntowaną pozycję zajmuje uzależnienie od Internetu i komputera. Podobnie rzecz ma się z konsolami do gier, takimi jak na przykład Playstation 3, które dużej części użytkowników zastępują używanie komputera do grania. Uzależnienie jak wiadomo jest stanem, w którym człowiek nie potrafi obyć się bez jednego konkretnego bodźca, którym w tym przypadku jest czynność grania. </div>
Wśród obecnych typów uzależnień coraz bardziej ugruntowaną pozycję ma uzależnienie od sieci WWW i komputera. Analogicznie rzecz wygląda z konsolami do gier, takimi jak przykładowo Playstation 3, które dużej części użytkowników zastępują granie w gry komputerowe. Uzależnienie jak wiadomo to stan, w którym człowiek nie jest w stanie obyć się bez jakiegoś konkretnego bodźca, którym w tej sytuacji jest granie w gry.

Powszechnie twierdzi się, że problem ten w największym stopniu dotyczy młodych ludzi, gdyż oni są w największym stopniu narażeni na rozmaite wpływy i uzależnienia. Nie jest to całkowicie prawda, jest bowiem także duża liczba dorosłych ludzi uzależnionych od gier komputerowych. W przypadku, kiedy użytkownik nie ma powinności związanych a nauką czy zawodem ryzyko zwiększenia się uzależnienia w znaczny sposób wzrasta. Rezultaty takiego stanu rzeczy są zróżnicowane.

Gdy zainteresowały Cię interesujące dane oraz poszukujesz ich na konkretny wątek, kliknij w odsyłacz (http://stomo.pl/pytania-pacjentow-poradnik/). W tamtym miejscu odnajdziesz potrzebne informacje.

Należy pamiętać, by w porę rozpocząć właściwe działania, które ograniczą ryzyko rozwinięcia się uzależnienia.

Skutki zdrowotneUzależnienie (alkater.pl/odtruwanie-detox-warszawa/) od gier komputerowych miewa bardzo poważne skutki dla ludzkiego organizmu. Po pierwsze siedząc przez długi czas przed ekranem, utrwala on niewłaściwą postawę, która skutkuje skrzywieniami kręgosłupa. W znacznym stopniu także męczy się wzrok, ponieważ użytkownik komputera mruga o wiele mniej niż to konieczne, a to powoduje wysychanie gałek ocznych i ich zmęczenie. Granie na komputerze sprzyja również nieprawidłowemu odżywianiu się, wprowadzenia diety bogatej przede wszystkim w niezdrowe produkty. W efekcie prowadzi to niekiedy do zbyt wysokiej masy ciała i otyłości. Poza tym w przypadku braku jedzenia w domu gracz może zmniejszyć ilość przyjmowanych pokarmów, co również jest szkodliwe.

Skutki psychiczneMówi się, że gry komputerowe zaszczepiają w człowieku agresję. Jest to bez wątpienia prawda w przypadku, w którym ma się do czynienia z człowiekiem od gier uzależnionym. Agresja może być powodowana różnymi czynnikami, do których zalicza się przykładowo awaria łącza internetowego czy komputera, a także przerwanie gry przez inne osoby. Nie można więc stwierdzić, że pozornie brutalne gry, takie jak na przykład Bioshock, wzmagają w graczach agresję. Na pewno jednak ten poziom podnosi zbyt częste granie.