<div style="text-align:justify">Zabawa jest dla maluchów nadzwyczaj ważnym elementem rozwoju. Rodzice powinni mieć to na względzie i pozwolić maluchom na słodką beztroskę. Podczas codziennych zabaw bowiem dziecko uczy się ról, które w przyszłości będzie pełniło. Poza tym, jest to także idealny trening dla jego kreatywności. </div>
Zabawa jest dla dzieci dosyć ważnym elementem rozwoju. Rodzice powinni mieć to na względzie i pozwolić pociechom na zabawową beztroskę. W czasie codziennych zabaw bowiem dziecko uczy się ról, które w przyszłości będzie pełniło. Poza tym, jest to też doskonały trening dla jego wyobraźni.

Obowiązkiem rodzica jest oczywiście wybranie takich zabawek, które dla dziecka będą nie tylko bezpieczne, ale również spowodują, że zabawa będzie jednocześnie rozwijająca, ciekawa i da szansę dziecku na zdobywanie całkowicie nowych umiejętności. Polecane są wyjątkowo gry planszowe. Ich asortyment na obecnym rynku jest dość szeroki. Przykładem może być chociażby popularna gra qwirkle. Czemu trzeba je kupować? Przede wszystkim ze względu na fakt, że zmuszają dziecko do myślenia. Na dodatek, umożliwiają zabawę w parę osób, jest to dlatego doskonałe narzędzie do wzmacniania więzi społecznych. Grać można nie tylko w gronie znajomych, ale także razem z rodziną. W ten sposób rodzice spędzają więcej czasu z dzieckiem. Na pewno taka wspólna gra jest dużo lepszą rozrywką niż oglądanie telewizji.

Gry planszowe

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Gry uczą również motywującej rywalizacji, konkurowania ze sobą. Takie zabawki powszechne były również w przeszłości. Przykładem może być chociażby słynne Monopoly, w które do dziś grają ludzie na całym świecie. Później jednak nadeszła era gier interaktywnych, które najpierw wymagały telewizora a dziś komputera. Z miejsca zawładnęły one sercami dzieci. Co ciekawe, cieszą się popularnością też pośród osób dorosłych. Na szczęście jednak można zauważyć pewnego rodzaju przesycenie rynku takiego rodzaju grami, rodzice w dodatku są zdecydowanie bardziej świadomi potrzeb swoich pociech, toteż tradycyjne gry planszowe zaczynają wracać do łask. Stanowią one świetny zamiennik dla modnych gier komputerowych.

Rodzice powinni zachęcać pociechy do tego rodzaju aktywności, głównie grając w ich towarzystwie, ponieważ maluchy mają skłonność do naśladowania osób dorosłych. Naturalnie, gry trzeba kupować mając na względzie wiek dziecka, gdyż może się okazać, że określone rozwiązania są jednak dla niego zbyt skomplikowane. Przeważnie na opakowaniach podane są konkretne informacje, dlatego zakup nie powinien nastręczać dużych kłopotów.