<div style="text-align:justify">Nowoczesne technologie zintegrowały się z naszym życiem. Często bezwiednie korzystamy z dobrodziejstw dzisiejszych wynalazków. Tak samo intuicyjnie jak dawnymi czasy postępowali nasi przodkowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych notatkach, zawierających tajemnicę rodzinną produkcji zakwasu. Drobnych napraw nauczał tata, tajniki gotowania zdradzała babcia czy też mama. Było tak jeszcze ćwierć wieku temu.</div>
Nowoczesne technologie zdominowały nasze życie. Często bezwiednie korzystamy z dobrodziejstw współczesnej myśli technicznej. Tak samo instynktownie jak wcześniej postępowali nasi ojcowie lub też dziadowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych zapiskach, mieszczących tajemnicę rodzinną produkcji zakwasu. Drobnych reperacji uczył tata, tajniki gotowania zdradzały babcia albo matka. Tak było jeszcze przed 25 laty.

audiobooki - przykłady

Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie nasze życie nabrało rozpędu. Okazjonalnie mamy czas na mozolny proces klasycznego przekazywania wiedzy. Ponieważ jednak życie nie znosi próżni dziurę po dawnych sposobach nauki sztuki życia zajął internet, poradniki książkowe jak także poradniki audiobooki (zobacz też tutaj: interesujące opowiadania audiobooki). W ten właśnie sposób w wolnym czasie możemy z słuchawkami w uszach poradzić sobie z zaszczepieniem drzewek albo z nieskomplikowanymi naprawami domowymi, co z pewnością pozwoli sporo zaoszczędzić.

Kiedy w ogrodzie i w domu kompletnie wszystko już zostało odnowione (nowiusieńka altana błyszczy łącznie z zielonym ogrodzeniem), możemy wygodnie ułożyć się w hamaku i słuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy będą to powieści mistrzów literatury czy może pisarzy mniej popularnych (a nawet rozpoczynających karierę „młodych wilków”) nie to jest istotne. Ważne jest to, abyśmy dobrze wypoczęli.

Audiobooki (więcej w tym miejscu: audiobooki religia o interesującej treści) wkraczają nawet w wydawało by się tradycyjne ze swej natury sfery życia takie jak religia albo – przejdź do strony – religioznawstwo.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj bez zwłoki, co znajdziesz w najświeższym tekście – on także zapewne okaże się warty uwagi!

Na rynku dostępnych jest ogromną ilość pozycji audiobooków w w/w tematach. Gałąź religia audiobooki nie ogranicza się tylko do dźwiękowych wersji Biblii, można także dostać polemiki teologiczne najbardziej światłych umysłów, począwszy od papieży po myślicieli świeckich – tak wybitnych jak Kołakowski, który pomimo że nie wierzył w Boga snuł myśli o religii chrześcijańskiej tak mądre, że jego tezy o kondycji człowieka i jego więzi z Bogiem wykorzystywane są jako argumenty w dysputach filozoficznych czy bywają punktem wyjścia homilii co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku użytkowi i radości wiernych.

I tym sposobem nowoczesność wkrada się w każdą sferę naszego życia.