<div style="text-align:justify">Gry komputerowe odznaczają się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Wiele osób traktuje je jako swojego rodzaju hobby i jest gotowych wydać faktycznie dość dużo pieniędzy na potrzebny sprzęt i nowe gry, jakie są wypuszczane na rynek. Jednym z najbardziej lubianych rodzajów są tradycyjne gry strzelanki. Ich akcja przeważnie jest dość ciekawa i bazuje wokół jakiegoś konfliktu. Takie gry trzymają w napięciu, dlatego na rynku ciągle pojawiają się kolejne. Ich autorzy mają bowiem pewność, że z miejsca odniosą faktycznie bardzo duży sukces. Podobnym zainteresowaniem cieszą się naturalnie gry wojenne. </div>
Gry komputerowe odznaczają się dziś dużym zainteresowaniem, zarówno wśród pań, jak i wśród mężczyzn. Sporo osób traktuje je jako pewnego rodzaju hobby i jest w stanie wydać rzeczywiście bardzo dużo pieniędzy na niezbędny sprzęt oraz nowe gry, jakie są wypuszczane na rynek. Jednym z najbardziej lubianych rodzajów są powszechne gry strzelanki. Ich akcja zazwyczaj jest dość wciągająca oraz zasadza się wokół jakiegoś konfliktu. Takie gry generują napięcie, toteż na rynku ciągle pojawiają się kolejne. Ich autorzy mają bowiem gwarancję, że z miejsca odniosą naprawdę bardzo duży sukces. Takim samym zainteresowaniem odznaczają się rzecz jasna gry wojenne.

Jak sama nazwa wskazuje, motywem przewodnim są w tym przypadku konflikty zbrojne. Nierzadko odnoszą się one do prawdziwych, znanych z historii zdarzeń. Bywa, że są wzbogacone ponadto elementami fantastycznymi. Proponowane są też liczne gry online, jak na przykład ten link, o podobnej tematyce. Z jakiego powodu w takim razie gry, w których stosowane są motywy wojen, w tym także gry strzelanki (jak np. takie ), są tak bardzo popularne? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że zwyczajnemu człowiekowi dostarczają adrenaliny, jakiej czasami brakuje mu w normalnym życiu – współczesny świat jest przecież bezpieczny, naturalnie istnieją zagrożenia, jednak jest ich niewiele w porównaniu do lat przeszłych. Ludzie szukają wobec tego pewnego substytutu. Nie bez znaczenia jest też świetna grafika takich gier i ich ciekawa fabuła, która zazwyczaj bardzo interesuje gracza. Gry są „przerywnikiem rzeczywistości”, nie można się więc dziwić, że budzą tak duże zainteresowanie.

Na rynku oferowane są również inne ich rodzaje, chociażby gry strategiczne, które znajdują sporo miłośników, niemniej jednakże chyba właśnie gry wojenne należą bezwzględnie do najbardziej popularnych. Przeważnie popularne gry są wypuszczane na rynek w postaci kontynuacji, które najczęściej rozchodzą się jeszcze szybciej, ponieważ mają już wielu fanów. Projektowanie gier wojennych i strzelanek nie jest proste, bowiem współczesny użytkownik to z reguły dosyć wymagająca osoba, która jest przyzwyczajona nie tylko do porywająco skonstruowanej akcji, ale ponadto do grafiki, która powoduje, że gracz może się poczuć jak w normalnym świecie.