<div style="text-align:justify">Gry komputerowe cieszą się od wielu lat znakomitą popularnością. W dwudziestym pierwszym wieku ciężko wyszukać osobę, która nie ceni przynajmniej jednego gatunku gry. Gry zręcznościowe PC, gry wojenne, fabularne, czy wyścigowe – decyzja jest niezwykle obszerny. Choć niemało ludzi gra na komórce bądź konsolach, gry zaprojektowane na tradycyjny komputer bądź laptop mają sporo plusów. </div>
Gry komputerowe cieszą się od dużej liczby lat niesłabnącą popularnością. W dwudziestym pierwszym wieku niełatwo wyszukać osobę, która nie uwielbia przynajmniej jednego gatunku gry. Gry zręcznościowe PC, gry wojenne, fabularne, bądź wyścigowe – wybór jest niezwykle obszerny. Chociaż niemało osób gra na komórce bądź konsolach, gry zaprojektowane na tradycyjny komputer czy laptop mają dużo plusów.

scenka z Gran Turismo 6

Autor: TransformersMan
Źródło: http://www.flickr.com
Do takich najbardziej oczywistych warto duża dostępność , a także wybór danych gier – dane wcale nie posiadają odpowiedników na konsole lub komórki. Do innych pozytywów warto również prostota instalacji, przyzwyczajenie graczy do motoryki myszki oraz klawiatury, częste udogodnienia przy grze wieloosobowej, a także ceny – silnie rozbudowane, kultowe gry głównie są tańsze w wersji na komputer. Do przede wszystkim instalowanych gier należą najlepsze gry zręcznościowe, gry fabularne jak również mocno powszechne gry wyścigowe PC.

Gry komputerowe nie jedynie zapewniają interesującą rozrywkę, lecz też mają szereg innych zalet. W dzisiejszych czasach są nawet ważną częścią kultury. Słownictwo czerpane z gier przeszło do codziennie używanego języka, a coraz częściej niektóre gry zwyczajnie dobrze jest znać, na tych samych zasadach, jak ważne utwory kinowe czy dzieła literackie. Dodatkowo według ogromu badaczy mogą rozwijać refleks lub strategiczne myślenie – zwłaszcza jest to zasługa tych wynalazków, jak gry wojenne PC. Są to wbrew pozorom gry silnie różnorodne – ich świat jest w stanie obejmować zarówno średniowiecze, i czasy I wojny światowej czy sięgać czasów współczesności – choćby Iraku. Istnieją także gatunki mieszane, przykładowo połączone z elementami fantasy lub horroru.

Do ciekawych opcji spędzenia wieczoru należą również symulacyjne gry na komputer – wbrew pozorom są to nie jedynie samochody. W tego typu grach da się kierować rakietami, niezwykłymi statkami kosmicznymi, a nawet końmi. Bez wątpienia są to gry dla osób lubiących pewną dozę rywalizacji – wiele takich gier gwarantuje dla przykładu tabele wyników z innymi graczami. Ponadto współcześnie piękno gier wyścigowych rzeczywiście jest w stanie zapierać dech w piersiach. Przed wybraniem konkretnego tytułu trzeba także zadbać o kilka rzeczy, które zapewnią graczowi bezproblemowe funkcjonowanie – podstawą jest sprawdzenie zgodności z procesorem, pamięcią na dysku i RAM-u. Można , a także z pewnością warto zweryfikować też w internecie, czy konkretna gra jest grywalna, i czy niezbędne jest zainstalowanie ogromu łatek. W razie kupowania gry na prezent przydatne jest uprzednie zorientowanie się w gustach obdarowanego, a jeżeli jest to dziecko bądź nastolatek – ograniczenia kilku wiekowej. Dzięki temu można mieć znacząco duże szanse, że konkretna gra się spodoba.