<div style="text-align:justify">Wkrótce sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata to koniec odpoczynku dla producentów gier. Trzeba zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić spragnionych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje gry jeszcze przed Bożym Narodzeniem, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym okresie zbija się największą kasę. Dlatego gra jest warta poświęcenia.</div>
Niebawem sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata czyli koniec odpoczynku dla producentów gier. Należy zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić spragnionych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje tytuły jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym przedziale czasowym zbija się największą mamonę. Dlatego gra jest warta poświęcenia.

Obecnie, posiadacze PS3 nie powinni narzekać na brak tytułów. Zaraz po premierze tej konsoli było ciężko, Xbox 360 pod względem ilości gier, bił PS3 na łeb na szyję. Aktualnie jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki PS3 nie powinni narzekać. Większość wychodzących gier to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale rewelacyjnych gier nie brakuje.

W sumie trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że producenci inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasami zrodzi się coś pokroju odlotowego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się forsa, więc wielkie firmy wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez komplikacji. Trudno się dziwić takiej polityce.

I właśnie jednym z takich seryjnych hitów jest Pro Evolution Soccer 2010 od Konami. Ta firma musi się tym razem mocno postarać. Poprzednie wydanie tej znakomitej piłki nożnej nie spełniło oczekiwań graczy i co ciekawe konkurencyjna FIFA 09 okazała się przystępniejsza. Wojna pomiędzy tymi dwoma tytułami trwała od zawsze, jednak dziecko EA zawsze było w tyle. Teraz role się odwróciły, ciekawe na jak długo? Przekonamy się już wkrótce.

Kolejną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć lasery naszych konsolek to Call of Duty: Modern Warfare 2. Tytuł ten zdobył już ogromną liczbę fanów. Walki sieciowe są rozgrywane 24h na dobę, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się znakomicie, nowe kampanie, poprawiona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie wiele miesięcy znakomitej rozgrywki.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych ścigałek. Czy nowa część okaże się hitem, tak jak to zapewniają jej twórcy? Ciężko powiedzieć, ponieważ z Need for Speed było różnie, raz byliśmy świadkami hitów a innym razem przeciętniaków. Electronic Arts starało się jak mogło . Dorzucali fury, poprawiali grafikę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Pomimo tego sama rozgrywka już tak nie wciągała jak przed laty. Dlatego teraz muszą nas naprawdę mile zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. Czego oczywiście z całego serca życzymy.

Uncharted 2: Among Thieves to pokolenie nowej generacji konsol. Seria jest młodziutka bo pierwsza część jeszcze leży na półkach sklepowych i jest chętnie kupowana. Naughty Dog to czarodzieje, którzy potrafią przyprawić o ślinotok. Tytuły z przeszłości umocniły tę markę, zatem gracz podchodzi do ND z należytym szacunkiem. Pamiętajmy, że pierwsza część Uncharted była po prostu przepiękna. Graficznie onieśmielała inne konsole tej generacji. Jednak Naughty Dog zapewnia, że część I wykorzystała około 30% mocy PS3. Jeżeli to rzeczywiście prawda to aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać część druga! Ale grafa to nie wszystko, w takich produkcjach liczy się fabuła, a ta również nie powinna zawieść. Tym razem akcja będzie toczyć się wokół historii podróżnika Marco Polo, a my już ostrzymy sobie ząbki na tą wciągającą historię.

A co dla graczy, którzy są wielbicielami grania w podróży? Zabranie konsoli do pociągu czy autobusu nie jest zbyt mądrym rozwiązaniem. Nie ma jednak powodów do zamartwiania się. Aktualnie dużo tytułów gier na konsolę jest udostępniona również na peceta. Zabieramy więc laptopa (przykłady znalezione w mieście Kraków: dowiedz się więcej w serwisie), zatroszczmy się o jego baterię. Najczęściej gdy jedziemy gdzieś dalej środki transportu są wyposażone w gniazdka. Nie zapomnijmy więc o zasilaczu (przykładowe zobaczysz tutaj: rekomendowane źródło). I słuchawkach na uszy. Można już ciekawie spędzić czas w trakcie jazdy.