<div style="text-align:justify">Mobilna rozrywka prezentuje się dzisiaj zupełnie odmiennie, niż przed kilkunastu laty. Dzisiaj panują najróżniejsze rodzaje gier, a pograć naprawdę jest a czym. W zasadzie każdy posiada obecnie telefon komórkowy albo dotykowy smartfon, jakich możliwości obliczeniowe znacznie zaczęły przewyższać możliwości starszych komputerów. Już na tych niewielkich sprzętach można zagrać w sporo najróżniejszych gier, poza tym coraz więcej jest sprzedawanych ich większych kuzynów, to znaczy tabletów. </div>
Rozrywka mobilna prezentuje się obecnie całkowicie odmiennie, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie królują najróżniejsze rodzaje gier, a pograć naprawdę jest a czym. Praktycznie większość ludzi nosi przy sobie komórkę lub dotykowy smartfon, jakich możliwości obliczeniowe znacznie zaczęły przewyższać komputery sprzed dekady. Już na tych malutkich urządzeniach można zagrać w wiele najróżniejszych gier, poza tym coraz więcej jest sprzedawanych ich większych braci, czyli tabletów.

logo Xbox

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenia te mają znacznie większe ekrany, więc i wygoda grania będzie na nich znacznie większy. Jeszcze większe monitory mają stacjonarne komputery, jeszcze kilka lat temu właśnie one królowały jeśli chodzi o mobilną rozrywkę. Jednak obecnie popularność ich znacznie się zmniejszyła, także z tego powodu, że wielu wielbicieli grania zdecydowało się w pewnej chwili zakupić jakąś konsolę, na której gry przygodowe xbox 360 chodzą tak samo dobrze jak na tradycyjnych komputerach, a same konsole posiadają kilka zalet, które przyczyniły się do ich popularności. Gracze lubią je bardzo, podobnie jak gry sportowe xbox 360 więc rosnąca ich ilość zaczęła rezygnować z normalnego komputera i zamienia go na szybką konsolę, na której można naprawdę pograć (np.: dobre gry sportowe na konsolę Xbox 360).

Konsole podłączane są do telewizorów, dzięki czemu znacznie lepiej pełnią one rolę rozrywki rodzinnej w porównaniu z tradycyjnymi komputerami. Oprócz tego do grania nie używa się klawiatur, tylko odpowiednich kontrolerów, a sterowanie nimi jest dużo praktyczniejsze. Znacznie lepiej jest zasiąść z kolegami czy dziećmi przy szerokim na kilkadziesiąt cali telewizorze w salonie, niż gnieść się na kilku krzesłach przed niedużym monitorem. Ostatnio do samych konsol można kupić odpowiednie kontrolery ruchowe, dzięki czemu granie na przykład w gry muzyczne xbox 360 jest prawdziwą przyjemnością.

Poza tym konsole proponują w zasadzie takie same gry, co komputery PC. Duża część firm wypuszcza najnowsze gry platformowe xbox 360 na te właśnie urządzenia, na konsole pozostałych firm i na komputery PC. Z reguły premiery są w podobnym okresie, więc nie powinno być problemów z tym, że trzeba długo czekać na ukazanie się wymarzonej gry (zobacz te: gry muzyczne na Xbox 360).