<div style="text-align:justify">Udając się do Szklarskiej Poręby na wczasy znajdziemy tutaj wiele atrakcji, z jakich będziemy mieli możliwość korzystać zarówno latem jak i zimą. Szklarska Poręba leży niedaleko Jeleniej Góry, w województwie dolnośląskim, w bardzo malowniczej okolicy. Jest to miejsce od lat uznawane za bazę wypadową zarówno latem jak i zimą. Znajdziemy tutaj masę różnych hoteli i pensjonatów, od bardzo drogich do tanich. </div>
Wybierając Szklarską Porębę na miejsce swojego wypoczynku mamy możliwość skorzystać z wielu atrakcji tego miejsca. Szklarska Poręba leży niedaleko Jeleniej Góry, w województwie dolnośląskim, w bardzo malowniczej okolicy. Jest to miejsce od lat uznawane za bazę wypadową zarówno latem jak i zimą. Mamy tutaj masę możliwości noclegowych.

Jest tutaj dużo hoteli o wyższym standardzie niże przeciętny pensjonat, w których poza noclegiem będziemy mogli skorzystać z gabinetu masażu albo siłowni czy basenu oraz znajdziemy tutaj również mnóstwo miejsc o niższym standardzie, przeznaczonych dla studentów i uczniów, którzy nie potrzebują wygórowanych warunków i wysokich standardów i lepiej poczują się w takim właśnie miejscu.

Możliwości w Szklarskiej Porębie jest bardzo dużo. Podstawową atrakcją tego miejsca są rozlegle tereny zielone oraz szlaki turystyczne. Wybierając się tutaj na wycieczkę będziemy mogli wędrować przez lasy lub po szczytach gór, podziwiając piękne rozległe tereny i doliny. Dla bardziej aktywnych organizuje się tutaj również biegi. Jest to coroczna rozrywka przeznaczona dla bardziej sportowo nastawionych wczasowiczów. Zobacz noclegi na stronie

Znajdziemy tutaj także możliwość uczestniczenia w rozmaitych kursach wspinaczkowych. Dzieci z kolei będą mogły spędzić swój wolny czas w parku rozrywki lub zjeżdżając na umiejscowione w centrum miasta kolejce. Kolejną atrakcją, jaka może zaciekawić nasze dzieci będzie z kolei park dinozaurów, gdzie będziemy mogli zapoznać się z historią tych stworzeń oraz obejrzeć figurki tych prehistorycznych zwierząt i dowiedzieć się nieco więcej o ich życiu.

W okresie zimowym Szklarska Poręba staje się z kolei rajem dla narciarzy. Na wyciągach i na trasach zjazdowych spotkamy tłumy miłośników zimowych sportów. Poza tym w okolicy co roku organizowany jest bieg narciarski, jeden z największych w Polsce.Ponadto niedaleko organizowany jest największy bieg na nartach biegowych Dolnego Śląska. Szklarska Poręba zimą również oferuje przyjeżdżającym inne atrakcje. Dla mniej aktywnych skierowana jest oferta wielu centrów spa, które oferują nam spędzenie całych dni na masażach i zabiegach, przy czym niestety taka oferta przeznaczona jest jedynie dla bardziej zamożnych klientów.

Szklarska Poręba atrakcje wyjątkowe zapewni nam zarówno zimą jak i latem. Dobrze jest też przyjechać tutaj poza sezonem, dzięki czemu na szlakach będziemy mieli więcej ciszy i spokoju i będziemy mieli możliwość lepiej wypocząć.