<div style="text-align:justify">Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Gdyż tylko nieliczne państwa mają dostęp do wyżej wymienionych miejsc. Oczywiście, można pokusić się o zwiedzanie obcych państw, niemniej jednak cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie...” - namawiamy do spędzenia urlopu w kraju. Powodem jest, coraz lepsza sytuacja na polskich drogach. Dziś, drogi szybkiego ruchu i autostrady doprowadzą nas do wszelakich miejsc w kraju. Stale budowane nowe odcinki zapewniają nam możliwość wygodnych podróży. Do odwiedzenia polskich zakątków przekonać nas również mogą na każdą kieszeń ceny. Polska mimo wszystko cały czas wypada interesująco pod tym względem na tle Europy Zachodniej.</div>
Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszakże tylko nieliczne państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. Oczywiście, można pokusić się o wyjazd zagraniczny, lecz mimo to, zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – skłaniamy do pozostania w kraju. Sposobność ku temu zapewnia nam idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Obecnie, autostrady poprowadzą nas do wszelakich miejsc w kraju. Stale powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość komfortowych podróży. Do odwiedzin polskich terenów przekonać nas też mogą na każdą kieszeń ceny. Polska mimo wszystko stale wypada interesująco pod tym względem na tle Europy Zachodniej.

A może czas skończyć z rutyną, zapomnieć o przyzwyczajeniach, plażach pełnych piasku i wybrać się w polskie góry? Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry >> zobacz więcej są piękne, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się najbliżej nieba.Wspaniałe widoki, jakie gwarantują nam trasy górskie, cudowny klimat, jak także pełna humoru i zabawy atmosfera, którą gwarantują rodowici górale, to recepta na niezapomniany urlop. Wielkie wrażenie sprawia na nas obraz ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, podczas gdy w dolinie jest upalnie i słonecznie. Rwące potoki namawiają do umoczenia stóp w ich nurcie, a zielona łąka by na niej odpocząć. Tak, wczasy – (wczasy z dietą owocowo-warzywną) w górach to głównie kontakt z naturą.

Poznając wszelakie zakątki Polski zazwyczaj mamy ochotę by skosztować tamtejszych przysmaków, a domowe obiadki zastępujemy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Proponujemy więc aby już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy może w wytwornym, przepełnionym atrakcjami hotelu. Dla ułatwienia możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje w górach 2014 (góry dla każdego), a zobaczymy imponującą listę ofert, z której na pewno wybierzemy odpowiednią.