<div style="text-align:justify">Pora letnia sprzyja odpoczywaniu. Na różne sposoby osoby relaksują się. Da się nas rozdzielić zasadniczo na dwie przeciwstawne społeczności. Pierwsi pragną leżeć na kocyku i leniuchować. Druga społeczność woli ruch. Odpoczywają szalejąc na rowerach, wspinając się czy zwiedzając inne kraje. Ta aktywna grupa będzie wymagała specjalistycznego ubrania, dla przykładu slipów termoaktywnych.</div>
Lato pomaga w odpoczywaniu. Przeróżnie ludzie odpoczywają. Da się nas rozdzielić zasadniczo na dwie przeciwstawne społeczności. Niektórzy pragną leżeć na kocyku i nic nie robić. Kolejna społeczność woli aktywność. Relaksują się jeżdżąc na nartach, wspinając się czy penetrując doliny. Ta druga społeczność będzie wymagała specjalistycznego ubrania, na przykład slipów termoaktywnych.

odzież termoaktywna

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Od czasu do czasu w lecie ciągnie mnie w góry albo na długie wycieczki poznawcze. Dzieje się tak zazwyczaj wówczas, gdy przyciska mnie żal za dzieciństwem. Wspominam wyprawy z harcerzami Szlakiem Orlich Gniazd. Przypomina mi się wtedy pieśń turystyczną, w której podmiot liryczny wzdycha za czasem gdy włóczył się z tobołkiem. Mnie od czasu do czasu też tak rwie w drogę. Trzeba powiedzieć, że podróże (szerzej pod adresem https://lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-gdanska) dawne zdecydowanie odróżniają się od tych obecnych. I nawet nie rozchodzi się o standard ulic, czy też o trzy gwiazdkowe pociągi. Odmienił się sposób podróżowania, i to we wszystkich szczegółach, od chwili przygotowywania podróży, aż po samą wyprawę. Dawniej wystarczyło założyć najbardziej wytrzymałe spodnie jakimi się dysponowało, flanelową z trwałego materiału koszulę lub też mundurek, na wierzch kurtkę. Na wierzch plan podróży, do walizki trochę rupieci. I wyruszamy w drogę. Współcześnie już wytyczanie wyprawy jest karkołomne, do lamusa odchodzi papierowy plan. Aktualnie wykorzystujemy GPS.

Przekształciły się też wędrownicze ubrania. Nie zmieniła się jedyna zasada: ubierania się na tzw. „cebulę”. Tak więc wkładamy warstwy ubrania, tak aby bez problemu i błyskawicznie zaadoptować się do zmieniających się czynników pogodowych. Dlatego blisko skóry zakładamy dobre slipy termoaktywne. Kolejna warstwa odzieży zależna jest już od tego, jakiego typu aktywność fizyczną projektujemy. Gdy idziemy na rower, powinien wystarczyć nam kask rowerowy, spodenki termoaktywne, dobre buty i już. Gdy zaś wybieramy się w góry, konieczne będą bardzo dobre trepy. Ważne również będą bardzo dobre trwałe dobre spodnie termiczne. Nadmienione ciuchy termoaktywne mają za zadanie zapewniać komfort termiczny użytkownika. Usuwają one wilgoć na zewnątrz, z daleka od skóry, a zarazem pozwalają skórze oddychać. Żeby odzież termoaktywna dobrze spełniała swą rolę powinna być ściśle przylegać do ciała. Poza tym bielizna taka jest szyta metodą bezszwową, więc nie sprawia drobnych obtarć skóry, co czasem się zdarza podczas użytkowania tradycyjnej bielizny. Zatem – na wycieczkę!