<div style="text-align:justify">Jesteś graczem i szukasz czegoś niezwyczajnego i zjawiskowego. Dość już masz gier, które nie oferują nic nowego, nie są grywalne, są bez pomysłu, są odtwórcze. Mamy dla ciebie ciekawe propozycje, które zapewne zdobędą twoją uwagę. Już wielu graczy na całym świecie zgodnie twierdzi, że są to wyjątkowe gry. Teraz na ciebie kolej.</div>
Jesteś graczem i poszukujesz czegoś niezwyczajnego i zjawiskowego. Dość już masz gier, które nie wnoszą nic nowego, nie są grywalne, są bez pomysłu, są podobne do innych. Mamy dla ciebie interesujące propozycje, które na pewno zdobędą twoje uznanie. Już wielu graczy na całym świecie przekonała się do tych wspaniałych gier. Teraz twoja kolej.

Recenzje gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek gra The Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, jaka została zrealizowana przez studio TellTale Games. Tak, to ci sami, co stworzyli kultowe The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, każda z nich odpowiada za spójną fabularną całość. Nareszcie wszystkie części są już zrealizowane i wydane, tak więc przyszedł czas na recenzję.

Największe brawa należą się autorom za wspaniałe ukształtowanie pierwszoplanowego bohatera oraz za cudowny, brudny klimat opowieści. Co istotne, mamy rozgrywkę opartą na wyborach, to jeszcze bardziej nakręca. Na plus zalicza się również świetna ścieżka muzyczna. Istnieją także niedogodności. Najważniejsze z polskiego punktu widzenia najbardziej istotną z nich jest brak polskiej wersji językowej. Możemy też przyczepić się do fabuły, autorzy mogli nad tym pogłówkować, aby była ona bardziej nieoczekiwana. Końcowa ocena to mocna czwórka z plusem. Nie ma piątki przez wymienione wady.

Opinie o grach komputerowych i na konsole

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com

Jest również i kolejna propozycja, Valiant Hearts: The Great War – recenzja.

Obecnie obejrzyj także ten tekst, który jest niesamowicie zajmujący. Zrób to już teraz! Zobaczysz, że faktycznie trzeba to zrobić!

Jest to przygodowa gra akcji zaprojektowana w zjawiskowej komiksowej oprawie graficznej. Przedstawia nam ona historię pięciorga ludzi, których losy się splatają, a całość w klimacie I wojny światowej. Jeśli lubisz ”zręcznościówki” i gry przygodowe, to zapewne taka gra przypadnie ci do gustu. Stworzyła ją firma Ubisoft, znana z tak interesujących wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Podobnie, jak w przypadku The Wolf Among Us, także przy okazji recenzowanej gry – Valiant Hearts ma minusy. Choć gra jest niezwykle piękna, bardzo ładna, w klimacie komiksowym to da się w niej dostrzec trochę nieścisłości. Z jednej strony gra jest bardzo smutna, a z drugiej autorzy zaprezentowali nam trochę karykaturalne postacie, odwołujące się przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy ciągle pija piwo). To na pewno specjalny zabieg i wielu ludziom może się podobać, jednak czuć, że coś w tak skonstruowanej układance nie pasuje.