<div style="text-align:justify">Zachęcają nas do nauki języków znanych. Powtarza się, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. A czy nie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Angielski już znasz, drugi taki język też ci się przyda. To wszystko prawda, znajomość angielskiego to niezbędne minimum, ale wybór kolejnego jest niezmiernie istotny. Raczej zachęcamy do wyboru mniej znanego, bardziej niespotykanego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.</div>
Motywują nas do uczenia się języków znanych. Mówią, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. A czy nie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Angielski już znasz, drugi taki język też będzie Ci pomocny. To wszystko prawda, znajomość angielskiego to niezbędne minimum, lecz wybór kolejnego jest bardzo kluczowy. Jednakże zachęcamy do wyboru mniej popularnego, bardziej zaskakującego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.

szkolenia dla nauczycieli

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy z tych krajów nie liczy się specjalnie na arenie międzynarodowej, terytorialnie także nie są to zbyt duże państwa. Kiedyś Serbia to była Jugosławia,a Jugosławia to był socjalistyczny, ale nieźle radzący sobie kraj, dziś Serbia nawet nie jest w UE. Rumunia do struktur unijnych weszła niedawno, a Słowacja i Słowenia to raczej europejska druga liga, jeśli chodzi o ważność, znaczenia w europejskiej polityce. I właśnie paradoksalnie, może właśnie, dlatego opłaca się wybrać taki język jako swój drugi język. Nikt o nim nie myśli poważnie, „bo to, bo tamto”, więc masz wolne pole do działania, tak się buduje swoją niszę, do której nikt inny nie ma wstępu.

Gdy będziesz zdania, że omawiany w tym miejscu artykuł jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej info (http://www.leoapart.com/apartamenty_wroclaw/1) podobnych materiałów!

/J]

No popatrz, jest rekrutacja: szukają kogoś z hiszpańskim. Na korytarzu znajduje się wielu konkurentów, na twoje miejsce jest chętnych z pięćdziesiąt osób. Jakie masz szansę na dostanie się, jeśli jest jedno miejsce. Niewielkie. Inna sytuacja, ktoś potrzebuje kogoś ze znajomością języka serbskiego (korepetycje ze słoweńskiego). Nie nie ma tam nikogo, nie ma poza tobą. Nie masz konkurentów, praca jest twoja. Już znalazłeś profity z uczenia się niszowych języków?!

Nauka języka rumuńskiego (język Słowaków) to kilka rodzajów pomocy naukowych (słowniki, podręczniki), podobnież spotkasz publikacje oraz słowniki do nauki języka słowackiego. Język serbski, jest popularniejszy, jeśli idzie o publikacje, jako język serbsko-chorwacki, więc nie wpadnij w tą pułapkę, to wręcz identyczne do siebie języki. Zresztą, nauka języka serbskiego, dostępne słowniki oraz nauka języka słoweńskiego (z przeróżnych publikacji, gazet czy słowników) to całkiem miłe zajęcie. Są to języki słowiańskie, więc bliskie językowo do naszego ojczystego języka.