<div style="text-align:justify">Polska jest krajem niezwykle różnorodnym pod wieloma względami. O jej atrakcyjności świadczy między innymi zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu także dużo atrakcyjnych miejsc na wypoczynek z uwagi na dostęp do jezior lub czystych rzek. Ponadto atrakcyjny jest również dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają wiele rozmaitych możliwości wykorzystywania wolnego czasu oraz wycieczek urlopowych. Pomimo tego aktualnie coraz częściej obywatele wyjeżdżają na urlopy do innych krajów, często nie będąc w pełni świadomymi atrakcyjności swojego kraju.<br /></div>
Polska jest krajem bardzo różnorodnym pod wieloma względami. O jej atrakcyjności świadczy między innymi różnorodność terenu i wysokości. Jest tu także wiele zachęcających miejsc wypoczynkowych z uwagi na dostęp do jezior lub czystych rzek. Ponadto atrakcyjny jest również dostęp do morza. Z tej przyczyny Polacy mają wiele rozmaitych możliwości spędzania wolnych chwil oraz wycieczek urlopowych. Pomimo tego obecnie coraz częściej obywatele wyjeżdżają na urlopy za granicę, często nie będąc w pełni świadomymi atrakcyjności własnego kraju.

Wynika to też z popularnego trendu do podróżowania za granicę w poszukiwaniu pracy. Niejednokrotnie również obywatele wyjeżdżają do miejsc, gdzie jest bardziej sprzyjający klimat, by tam na przykład spędzić święta Bożego Narodzenia. Tymczasem zimą w Polsce również może być pięknie, zarówno nad morzem, w takich miastach jak Gdynia czy w okolicach górskich, gdzie można uprawiać sporty zimowe.

Polskie góry

góry

Źródło: www.morguefile.com

Polska znana jest między innymi z dużego wyboru jeśli chodzi o okolice górskie. Ogromnie sprzyjający jest fakt, że w obrębie kraju położone są góry o zróżnicowanej wysokości i różnych warunkach terenu. Dużą popularność zyskało najbardziej okazałe pasmo górskie czyli Tatry. Położone pod ich podnóżem Zakopane każdego roku przyciąga miliony turystów. Poza tym w ostatnim czasie coraz większa liczba ludzi decyduje się na wyjazd w Bieszczady. Góry te w powszechnej opinii są najlepsze dla ludzi, którzy poszukują samotności i spokoju, ponieważ nadal bieszczadzkie szlaki są nierzadko zupełnie bezludne. Także dzika przyroda tych okolic w większości jest nienaruszona.

Uzdrowiska
Na terenie kraju można znaleźć też bogatą ofertę uzdrowiskową. Bierze się to z dostępności rozmaitych dóbr, które mogą być stosowane do polepszenia zdrowia, jak również jako kosmetyki. Są to między innymi źródła wód termalnych i mineralnych. W miejscowościach takich jak Krynica Zdrój można organizować wyjazdy sanatoryjne. W ofertach uzdrowisk znajduje się dużo pozytywnych dla organizmu zabiegów, takich jak przykładowo kąpiele w wodach leczniczych, rozmaite masaże i okłady, a także inhalacje. Co roku bardzo dużo ludzi udaje się na takie zdrowotne wyjazdy z bardzo pozytywnym skutkiem dla organizmu.