<div style="text-align:justify">Dysponowaniem sieciowymi zasobami zajmują się przez wiele godzin dziennie miliony ludzi na świecie. Męska część użytkowników sieci rozumie pod tym słowem piłkarskiego Football Managera. Poza słynnym FM, w sieci wyłapiemy jednak o wiele więcej przykładów sportowych gier menedżerskich, nie tylko piłkarskich.</div>
Zarządzanie wirtualnymi zasobami jest wielogodzinnym zajęciem olbrzymiej masy ludzi. Zwolennicy piłkarskich odmian z pewnością mają tu na uwadze klasykę rozgrywki, czyli Football Managera. Poza popularnym FM, w internecie wyszukamy jednak o wiele więcej przykładów sportowych gier menedżerskich, nie tylko piłkarskich.

Zwolennicy przesiadywania online godzinami mają nie lada wybór. Fani brudnego sportu mają możliwość stworzenia wyjątkowej ekipy żużlowej, rozwijania umiejętności żużlowców i zaplecza sportowego. O wszystkim przekonamy się sięgając po grę pod logiem Speedway Manager SCM.

Omawiany wątek Cię zafascynował? Zatem odwiedź stronę www (http://oneway.pl/), ponieważ znajdziesz tam ciekawe informacje, omawiające to zagadnienie.

Takie same zasady stosowane są przy zarządzaniu Formułą 1 (F1MMO), graczem tenisowym (Rocking Rackets), czy skoczkiem narciarskim (Ski Jumping Manager). W największej ilości wersji występują mimo to menegery piłkarskie. Gry menedżerskie w przeciwieństwie do zręcznościówek skupiają się nie tylko na rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim na zarządzaniu kapitałem i umiejętnościami – w grach tych operujemy bonusami. Jako wirtualni zarządcy klubów żużlowych, siatkarskich itp. jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za doprowadzenie naszych sportowców na szczyt. W naszej gestii leży też zbudowanie dla drużyny dogodnej bazy treningowej, terminowe wypłacanie zarobków, czy dbanie o wskaźnik zdrowia i przemęczenia sportowca (tak, również w sieciowym świecie nasi „wirtualni” sportowcy potrafią się męczyć). Chwilowy urlop czy odpoczynek dla siatkarzy czy zawodnika solo (np. tenisisty) pozwoli odzyskać płynność i zredukować przemęczenie – niczym w prawdziwym świecie.

Gry (zobacz tu), dają też sposobność sprawdzenia swoich bukmacherskich umiejętności. To doskonałe narzędzie do sprawdzenia swojego „karcianego” i ruletkowego szczęścia (rzecz jasna za wirtualne pieniądze). Rzeczywiście tego rodzaju gry mogą się okazać typowaniem na zwykłym forum i przypominać zabawę internautów, którzy typują spotkania ligowe i przewidują osiągnięcia swoich ulubieńców narciarskich, tenisowych itp.
Taka zabawa nic nie kosztuje, daje za to wiele frajdy z rywalizacji z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Sukces w wirtualnym typowaniu nieraz dał impuls do wybrania się do zakładu bukmacherskiego i dalszej zabawy – takiej za prawdziwe pieniądze.