<div style="text-align:justify">Cudze chwalicie swojego nie znacie – mówi polskie powiedzenie, a odnosi się do chwalenia innych, niekiedy odległych krajów bez znajomości własnego podwórka, czyli własnego kraju. Tak właśnie możemy zdefiniować niektórych ludzi, którzy zwiedzili prawie cały świat, a nie mają pojęcia, gdzie są nasze polskie wspaniałe zakątki. Ktoś był w Alpach, a prawie nie zna Sudetów? Tak czasami jest. Nigdy nie jest jednakże zbyt późno, więc można nadrobić takie zaległości i udać się do wspaniałego polskiego kurortu – Szklarskiej Poręby.</div>
Cudze chwalicie swojego nie znacie – mawia polskie przysłowie, a odnosi się do zachwalania innych, często dalekich krajów bez poznania własnego podwórka, czyli swojego kraju. Tak istotnie możemy określić niektórych ludzi, którzy zwiedzili prawie cały świat, a nie wiedzą, w którym miejscu znajdują się nasze polskie cudowne zakątki. Ktoś był w Alpach, a prawie nie zna Sudetów? Zdarza się. Nigdy nie jest jednak zbyt późno, tak więc warto nadrobić takie zaległości i udać się do wspaniałego polskiego kurortu – Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba położona jest w dolinie rzeki Kamiennej oraz jej dopływów (Szklarki oraz Kamieńczyka), na wysokości 440-886 metrów n.p.m. Od południa nad miastem można podziwiać Szrenicę (jej wysokość wynosi 1362 m n.p.m.), tymczasem od północy możemy zaobserwować Góry Izerskie i Czarna Góra. Szklarska Poręba weszła w skład Polski po II Wojnie Światowej. W 1945 roku nosiła nazwę Pisarzewiec. Dotychczasowi mieszkańcy narodowości niemieckiej zostali wysiedleni do Niemiec. W 1959 Szklarska Poręba uzyskała prawa miejskie.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Szklarska Poręba to najbardziej pokaźna stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku, rozpoznawalna i ceniona była już w połowie XIX wieku. Warunki klimatyczne panujące w Szklarskiej Porębie przyrównuje się często do warunków, jakie panują w miejscowościach alpejskich, które są położone naprawdę wysoko – na wysokości nawet 2000 metrów n.p.m. Wykorzystują to sportowcy, którzy często trenują w Szklarska Poręba, organizują tu także obozy kondycyjne.

Miasto z powodu swoich walorów, wybitnego ukształtowania terenu i klimatu posiada dużą bazę hotelową. Apartamenty w Szklarskiej Porębie są oferowane w wielkiej ilości, chociaż w szczycie sezonu zimowego należy starać się o wcześniejszą rezerwację, gdyż zainteresowanie jest naprawdę duże. Identycznie wygląda sprawa ze szklarska poręba – https://trzysosny.eu/imprezy-i-szkolenia – hotel spa.

Te w większym stopniu elitarne hotele przeżywają prawdziwy najazd turystów. Hoteli w Szklarskiej jest na szczęście naprawdę sporo, a baza noclegowa plasuje się na wysokim poziomie, więc raczej każdy zainteresowany odnajdzie w Szklarskiej Porębie miejsce na udany wypoczynek. Wzimę, podobnie jak w pobliskim Karpacz, wielką radość odnajdą tu narciarze, na których czekają ośnieżone trasy, jak i wielbiciele nart biegowych – przygotowanych jest naprawdę dużo tras, które odznaczają się wielką jakością. Polecamy też noclegi Szklarska Poręba. Zamiast więc po raz kolejny lecieć do innego kraju spróbuj spędzić urlop w polskich górach, na przykład w Szklarskiej Porębie. Naprawdę warto!