<div style="text-align:justify">Istnieją osoby, którym jesień wcale nie kojarzy się z końcem wypoczynku. Wprost przeciwnie – w momencie kiedy słońce chowa się za chmurami, zaczynają pakować walizki. Turyści szybko docenili zalety posezonowych wycieczek i z przyjemnością przedłużają sobie lato. Podczas gdy w Polsce nadchodzą słoty, lecą do Egiptu czy na Wyspy Zielonego Przylądka i nadal korzystają z promieni słonecznych. Po doładowaniu akumulatorów zima nie straszna.</div>
Istnieją osoby, którym wrzesień wcale nie kojarzy się z końcem wypoczynku. Wprost przeciwnie – z chwilą gdy za oknem zaczyna być ponuro i deszczowo, zaczynają pakować walizki. Polacy polubili zalety ”późnych” wycieczek i ochoczo przedłużają sobie lato. Podczas gdy w Polsce nadchodzą słoty, wyjeżdżają do Egiptu czy na Dominikanę i nadal korzystają z kąpieli słonecznych. Po jesiennym łyku słońca zima nie straszna.

wycieczka do Egiptu

Autor: Alexander Baranov
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście powodem dla którego korzystamy z jesiennych wakacji są korzystne ceny. Posezonowe obniżki czy rabaty to sposobność, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o egzotycznych wycieczkach, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute oraz last minute.

W opcji first minute, wycieczkę trzeba wykupić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Ale bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute.

Zaintrygowały Cię informacje egzotyczne wyprawy zaprezentowane w tym poście? Bardzo miło zatem będzie nam dzielić się z Tobą następnymi tekstami. Czekamy na recenzję!

Im dłużej wstrzymamy się z decyzją wyjazdu, tym większą zniżkę otrzymamy. Na dzień przed urlopem może trafić się nam oferta przeceniona nawet o 50 procent. Zakładając, że mamy tak mocne nerwy, aby czekać na walizkach do ostatniej chwili, nie mając pewności, czy znajdzie się wolne miejsce. Ale zdeterminowanym podróżnikom zdarzają się takie okazje, jak dwutygodniowy pobyt w Egipcie z zakwaterowaniem w średniej klasy hotelu all inclusive tylko za 900 zł od osoby.

Egipt to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie. Odnajdziemy tam sporo wspaniałych zabytków oraz budowli. Egipt to również wymarzone miejsce dla wielbicieli sportów wodnych. W Egipcie na urlopowiczów czeka bardzo rozbudowana baza hotelowa od niedużych hoteli przeznaczonych dla chcących tylko zwiedzać, po ekskluzywne ośrodki hotelowe dla bardziej wymagających i chcących wypoczywać przy basenie osób, ceniących dobrą obsługę i przestronne apartamenty.

A może skusi nas oferta last minute Grecja?Argumentów dla których warto odwiedzić słoneczną Helladę jest cała masa. Najważniejsze to widoki i liczące wieki zabytki. Greckie lokale również zapraszają nas kusząc pysznym jedzeniem, domowym winem i niepowtarzalnym klimatem wspólnego biesiadowania. A muzyka? Jeszcze długi czas po powrocie będzie rozbrzmiewać w naszych uszach i sercach…