<div style="text-align:justify"><strong>Kraków, będąc dawną stolicą polskich władców, zalicza się do najczęściej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma się czemu dziwić, bo w mało którym mieście znajduje się tak ogromna liczba zabytków i atrakcji. Do tego miasta można przyjechać na jeden dzień, i przez ten czas obejrzeć najważniejsze atrakcje. Jednak aby dokładnie poznać to piękne miasto, jego wszystkie zakątki i tajemnicze miejsca to należy sobie zarezerwować co najmniej kilka dni. I z pewnością będą to dni niezwykłe intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.</strong></div>
Kraków, dawna stolica polskich władców, należy do najczęściej zwiedzanych miast w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miejscowościach znajduje się tak duża liczba zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jedno popołudnie, i w tym czasie zobaczyć najważniejsze atrakcje. Jednak aby szczegółowo obejrzeć to miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i tajemnicze miejsca to trzeba sobie zarezerwować przynajmniej parę dni. I na pewno będą to dni niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

ulica

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Większość turystów rozpoczyna zwiedzanie Krakowa od okolic rynku (odnośnik). Nie powinno to być dziwne, bo przecież tam właśnie jest największa liczba zabytkowych miejsc. Koniecznie należy odwiedzić sklepiki z pamiątkami w środku Sukiennic, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Adasia i zmówić modlitwę w Kościele Mariackim. Z Rynku przespacerować się można zabytkowymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, a tam na odwiedzających oczekuje wspaniały Zamek, Katedra Wawelska i jaskinia, w jakiej kiedyś mieszkał ogromny, groźny Smok Wawelski.

Kraków można zwiedzać samemu, starczy znaleźć nocleg, kupić dobry przewodnik i można ruszać oglądać zabytki. W przypadku turystów, którzy mogą mieć parę dni na odpoczynek w tym mieście jest to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem można sobie dokładnie zaplanować miejsca które się chce odwiedzić, zakupić wcześniej wejściówki i bilety i spokojnie delektować się tym wspaniałym miastem. Ale Kraków jest miejscem, do którego przyjeżdża każdego dnia setki zorganizowanych wycieczek z wielu krajów świata.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz tam uwagi o nas (http://www.wakacyjnywynajem.pl/noclegi/czarnogora/czarnogorskie-wybrzeze). Gdy wynikną jakiekolwiek wątpliwości, to chętnie Ci na wszystkie odpiszemy.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Tacy turyści najczęściej będą się decydować na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem który będzie mówił w ich języku (ciekawe informacje). Taka forma zwiedzania miasta również będzie miał spore zalety, dobry przewodnik może opowiedzieć dużo interesujących wiadomości o zwiedzanych obiektach. Lecz bez względu na to czy będzie się Kraków zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem, to żeby to zrobić dokładnie, to trzeba przybyć do tego miasta na kilka dni.