<div style="text-align:justify">Ludzie od setek lat wszystko robili, aby dostarczyć sobie zabawy i rozrywki. Pojawienie się komputerów znacznie to ułatwiło, można wręcz powiedzieć że zrewolucjonizowało rynek rozrywki. Gry na pierwszych komputerach nie były skomplikowane, ale szybki i dynamiczny wzrost wydajności komputerowego sprzętu spowodował, że także gry zmieniły się bardzo. W sklepach zaczęły się pojawiać coraz mocniejsze karty graficzne, szybsze pamięci i duże dyski, a razem z tym komputerowe gry z bardzo efektowną i wydajną grafiką. </div>
Ludzie od wieków wszystko robili, żeby dostarczyć sobie zabawy i rozrywki. Rozpowszechnienie sprzętu komputerowego w dużym stopniu to ułatwiło, można wręcz powiedzieć że zrewolucjonizowało rozrywkowy rynek. Gry na pierwszych komputerach osobistych nie były skomplikowane, ale szybki i dynamiczny wzrost szybkości komputerowego sprzętu sprawił, że także gry zmieniły się bardzo. W sprzedaży pojawiać się zaczęły coraz wydajniejsze karty graficzne, szybsze pamięci i większe dyski, a razem z tym komputerowe gry z bardzo efektowną i wydajną grafiką.

Biały pad do gier komputerowych

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek mobilnej rozrywki zrewolucjonizowało również pojawienie się specjalnych urządzeń do gry, czyli konsol. W pewnej chwili ktoś wpadł na pomysł, że w miejsce osobistego komputera, który wprawdzie się nadawał do wszystkiego, lecz przez to posiadał pewne ograniczenia, do grania znacznie lepiej będzie się nadawał dedykowany sprzęt. Mocny układ procesora, zaprojektowany specjalnie układ graficzny i możliwość podłączenia do dowolnego telewizora sprawiły, że konsole uzyskały ogromną popularność wśród grających i utrzymuje się ona do dnia dzisiejszego.

Konsole wyrosły na dużych konkurentów zwykłych komputerów, i dość szybko zaczęli to dostrzegać także wytwórcy gier. Praktycznie wszystkie pojawiające się tytuły zaczęto wydawać na tradycyjne|komputery, lecz równocześnie w sprzedaży pojawiały się dokładnie te same gry na konsole xbox 360 i na pozostałe konsole. Nie mogło być inaczej, gdyż konsoli zaczęła używać coraz większa liczba graczy i wszelakie opóźnienia w wydawaniu któregoś z tytułów mogły spowodować ich duże rozczarowanie.

Gry xbox 360 na etapie produkcji wymagają sporych nakładów pracy przy dostosowaniu do parametrów i architektury tego sprzętu, więc zdarzają się jakieś opóźnienia w premierach. Lecz firmy dokładają wielu starań, aby nie były one zbyt długie, gdyż najzwyczajniej tracą sporo zysków na tym, że gracze nie mogą kupić ich najnowszego tytułu. Bardzo dużo zamieszania w segmencie gry komputerowe wprowadził także wszechobecny internet, obecnie działa wiele stron internetowych na których można zagrać w prościutkie gry, na przykład takie jak gry traktory (odwiedź naszą stronę: ), czy też zaawansowane tytuły dostępne na wydajnych, mocnych serwerach.