<div style="text-align:justify">Dla osób zaintrygowanych rynkiem gier wideo, zakup konsoli jest wyzwaniem. Xbox 360 to pulpit innowacyjnej generacji podpisywana marką prawdziwego tytana specjalności komputerowej - Microsoftu.</div>
Dla jednostek zaciekawionych rynkiem gier wideo, zakup konsoli jest wyzwaniem. Xbox 360 to konsola nowej generacji sygnowana logiem autentycznego tytana specjalności komputerowej – Microsoftu.

Maszynka, mimo dosyć intensywnej konkurencji ze strony Sony i Nintendo, wyprzedaje się wyjątkowo dobrze. Fabrykanci gier na konsolę ciągle wykazują, że Xbox 360 potrafi faktycznie pozytywnie zaskoczyć – dowodem jest choćby ostatni mega szlagier Gears of War. Konsola określona jest dla graczy, choć posiada obszerną kolekcję programów dla latorośli. W zestawieniu z konkurencyjnym PS 3, jest też tania. Większa część graczy postrzega playstation 3 jako najmocniejszą i najdroższą z dostępnych na rynku konsol. Nic dziwnego, silnikiem tytana jest ośmiordzeniowy procesor Cell, który sprosta udźwignąć rzeczywiście sporo. Jeżeli dorzucimy do niego znakomitą grafikę HDMI nośnik Blu-ray, to dostaniemy autentycznie wybuchową mieszankę. Nic dziwnego, że coraz to więcej edytorów ogłasza, iż gry zagwarantowane z początku wyłącznie na PS3 ukażą się też na innych platformach, głównie na Xboksie 360.

Pewien okres temu pojawiła się dawno deklarowana premiera konsol nowej generacji. Nasuwa się kwestia czy powinno się nabyć ps3, xbox 360, skoro wyszły ich następcy, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Gry na ps3/xbox 360 będą wychodziły jeszcze cały czas przez parę lat. Zaprzestanie tych platform było by dla wytwórców bardzo nieopłacalne. XBOX 360 wychodził w wielu kategoriach. PS3 wyszło w trzech rodzajach-Fat, Slim i Super Slim. Typy slim i super slim odróżniają się od siebie tylko rozmiarem i objętością dysku, obie są nieco awaryjne.

Obie konsole mają gry, które wyszły jedynie na daną konsole. Powinniśmy zajrzeć w jedną z wielu list gier sławnych zamieszczonej w Internecie i wyszukać na którą konsole gry są fajniejsze, bardziej nas frapują. Większa część gier jest multiplatformowa oznacza to, zaprezentowała się na obie konsole. Jak większa część wie, Internet w ps3 jest darmowy. W xboksie, ażeby skorzystać z Internetu jesteśmy zmuszeni wykupić kartę z szyfrem o nazwie xbox live gold.