<div style="text-align:justify">Szacuje się, że co roku przyjeżdża do niego kilka milionów odwiedzających, lecz zapomnieć nie można o tym, że w mieście każdego dnia żyje i pracuje kilkaset tysięcy mieszkańców. I mieszkańcy i turyści gdzieś muszą robić codzienne zakupy, trudno się więc dziwić, że na terenie miasta wybudowano parę większych centrów handlowych, funkcjonuje kilka dużych i małych bazarów i sporo osiedlowych sklepików. </div>
Ocenia się, że co roku przyjeżdża do niego kilka milionów turystów, ale zapomnieć nie można o tym, że w mieście na co dzień żyje i pracuje kilkaset tysięcy obywateli. I turyści i mieszkańcy gdzieś robią zakupy i sprawunku, trudno się więc dziwić, że na terenie miasta wybudowano kilka dużych centrów handlowych, działa kilkanaście małych i dużych bazarów i mnóstwo sklepów osiedlowych.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com
Centra te otwarte są wszystkie dni w tygodniu, niekiedy do godzin nocnych. Te największe mają praktycznie wszystko, co będzie potrzebne, żeby dało się w nich spędzać pół dnia. Najważniejszą rzeczą są rzecz jasna sklepy, najczęściej w tego typu centrum będzie się znajdował jeden duży hipermarket, w niektórych ulokowano również techniczny market. Uzupełnieniem są mniejsze sklepy i salony, w których nabyć można praktycznie wszystko, od ubrań i butów, poprzez ekskluzywne kosmetyki i biżuterię, a na wyrobach dla dzieci kończąc.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tu (https://www.naferie.pl/poradniki/obozy-narciarskie-dla-dzieci)? To naturalnie pokrewna problematyka, więc niewątpliwie sugerowane teksty też są godne zgłębienia.

Oczywiście nie może zabraknąć czegoś dla ciała i ducha, na głodnych czeka parę restauracji, kawiarni i lodziarni, no i rzecz jasna wielosalowe kino (wszystko co musisz wiedzieć na temat oferty na stronie

Największe powierzchniowo centrum handlowe w Krakowie zlokalizowane jest na Woli Duchackiej, w pobliżu stacji kolejowej Bonarka. Bonarka to posiada powierzchnię całkowitą prawie 250 tysięcy metrów kwadratowych, a ilość lokali w nim położonych wynosi blisko 250. Przez pół mniejsza, lecz z bardzo podobną liczbą sklepów, jest Galeria Krakowska. Leży ona praktycznie w centrum miasta, niedaleko dworców autobusowego i kolejowego. Z

Kraków

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

dworca kolejowego jest bezpośredni dostęp do centrum, więc wysiadając z pociągu można w zasadzie od razu zabrać się za zakupy.

Cały czas nurtuje Cię ten tekst? Wejdź w wybrany link i pod nim znajduje się autorska strona internetowa, gdzie znajdziesz dodatkowe wiadomości.

Również blisko śródmieścia, tuż nad brzegiem Wisły jest położona Galeria Kazimierz, tam liczba sklepów wynosi jedynie 160, lecz jest to jedno z częściej wybieranych centrów handlowych na terenie Krakowa. Spora grupa klientów wybiera również mniej rozległe sklepy, na przykład takie jak Plaza, Solvay Park czy M1.